Gazometria krwi tętniczej. Seria To Proste

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Buzz

Analiza gazometrii krwi tętniczej stanowi podstawowe narzędzie współczesnej medycyny. -podstawowe wiadomości niezbędne do zrozumienia istoty tego badania -omówienie praktycznego zastosowania gazometrii -interpretacja uzyskanych wyników -opis sytuacji klinicznych, w których zastosowano analizę ABG -zobrazowanie roli analizy ABG w diagnostyce i monitorowaniu leczenia -szczegółowa analiza...

-podstawowe wiadomości niezbędne do zrozumienia istoty tego badania
-omówienie praktycznego zastosowania gazometrii
-interpretacja uzyskanych wyników
-opis sytuacji klinicznych, w których zastosowano analizę ABG
-zobrazowanie roli analizy ABG w diagnostyce i monitorowaniu leczenia
-szczegółowa analiza wszystkich ważnych odchyleń w wyniku ABG

źródło opisu: http://edraurban.pl/ksiazka/gazometria-krwi-tetniczej-seria-to-proste

źródło okładki: http://edraurban.pl/ksiazka/gazometria-krwi-tetniczej-seria-to-proste

Buzz | 2016-05-31
Na półkach: Przeczytane, Medycyna
Przeczytana: 25 maja 2016

Polecam tę książkę do nauki gazometrii. Pierwszą część to wstawka teoretyczna o co w tym wszystkim biega, natomiast druga część to 30 przypadków klinicznych z opisem gazometrycznym oraz rozwiązaniem co jest nie tak i jaka jest tego przyczyna. Można ogarnąć tę książeczkę w kilka godzin.