Historia w mapach. bitwy i kampanie

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Ta książka oferuje czytelnikowi nową możliwość spojrzenia na historię świata, przedstawiając najważniejsze wydarzenia na drobiazgowo opracowanych mapach. Na ponad 170 mapach, niektórych trójwymiarowych,w efektowny sposób ukazane zostały tysiące lat konfliktów zbrojnych.Każdą bitwę i wojnę opatrzono komentarzem, zawierającym wiele szczegółowych i przydatnych informacji, dotyczących taktyki, strategii, migracji, rozwoju imperiów i wielu innych. Dokładna legenda pozwala szybko zorientować się w sytuacji, a lokalizator w postaci globusa pozwala na natychmiastowe zidentyfikowanie części świata. Na początku książki znajduje się obszerne wprowadzenie, zarysowujące tło dla map i analizujące najważniejsze wydarzenia historii ludzkości. Najistotniejsze w dziejach świata bitwy i kampanie, od bitwy pod Kadesz po II wojnę w zatoce Perskiej, zostały opisane w sposób bardzo dynamiczny i wciągający. zawiera ponad 170 map, przedstawiających graficznie tysiące lat konfliktów zbrojnych. Mapom najważniejszych bitew i wojen towarzyszy dogłębna analiza technik prowadzenia walki w historii. Wnikliwe opisy map pomagają lepiej zrozumieć znaczenie najważniejszych wydarzeń. Trójwymiarowe plany pokazują sytuację oraz rozmieszczenie wojsk przed i w czasie bitwy.

Agnes097 | 2016-03-26
Reanvaeth | 2010-10-29