Polska. Warszawa

Wydawnictwo: Kluszczyński
Warszawa, zabytki, architektura
albumy
gorofil

Stolica Polski przyciąga nie tylko inwestorów, ale także turystów. Stare Miasto czy Łazienki są znakomitym miejscem na romantyczny spacer. Zarazem na każdym kroku przemawia do nas historia. Królewskie rezydencje (Łazienki, Zamek Królewski, Wilanów z pięknymi ogrodami) z bogatym wyposażeniem świadczą o dawnej świetności, podobnie jak inne budowle w mieście (pałac Krasińskich, Zamek Ujazdowski). O ważnych wydarzeniach z dziejów miasta oraz o postaciach z nim związanych - tych prawdziwych - i tych legendarnych przypominają ciekawe pomniki: Chopina, Powstania Warszawskiego, Małego Powstańca czy Syrenki. Bogate zbiory Muzeum Narodowego powinien zobaczyć każdy odwiedzający Warszawę. Nasza książka pokazuje na licznych fotografiach urok polskiej stolicy i jej najważniejsze zabytki. Ciekawe teksty znakomicie opowiadają historię każdego z nich.

źródło opisu: www.kluszczynski.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!