Trauma wielkiej zmiany na Podkarpaciu

Wydawnictwo: Zakład Wydawniczy NOMOS
historyczna

Praca podejmuje problem ogromnej wagi: autor pyta, jak to się dzieje, że historyczny sukces rewolucji 1989 roku prowadzi wkrótce potem do pogłębiającej się depresji społecznej, frustracji, obaw o przyszłość, nostalgii za okresem realnego socjalizmu, a w konsekwencji nasilających się protestów społecznych i ostatnio do sukcesu wyborczego partii odwołujących się do elektoratu niezadowolonych. Czemu i w naszym polskim przypadku działa ta prawidłowość, którą dostrzegł już Karl Popper, że &