8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Field Guide to the Birds of Britain and Europe
ptaki, ornitologia, awifauna
flora i fauna
MrGwyn

530 opisanych i zilustrowanych gatunków - wszystkie, które można zobaczyć w Europie! Ponad 1250 barwnych ilustracji. · Najlepszy przewodnik do rozpoznawania europejskich ptaków - z ptakami przelotnymi i przypadkowo zalatującymi włącznie. · Wyraźne i szczegółowe ilustracje ułatwiają identyfikację. · Zwięzły tekst podaje niezbędne informacje: występowanie, głos, wymiary, zachowanie,...

· Wyraźne i szczegółowe ilustracje ułatwiają identyfikację.
· Zwięzły tekst podaje niezbędne informacje: występowanie, głos, wymiary, zachowanie, najważniejsze cechy charakterystyczne.
· Specjalne tablice porównawcze ułatwiają naukę rozpoznawania szczególnie trudnych gatunków.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Nagzymsie | 2019-07-23

Kompendium z którego często korzystam. Piękne ilustracje. Do ideału brakuje mi zdjęć z natury. Nie tylko ptaków, ale gniazd i jaj. Jak też różnych odmian kolorystycznych jednego gatunku. Płyta z odgłosami - to już chyba za wiele. Wydaje mi się, że też czytałem o co najmniej jednym gatunku, który pojawił się w Europie, a tu nie jest uwzględniony, ale że nie jestem pewien, więc nie będę się upierał. Jako, że mam upodobania "leśnika", więc korzystam z takiej literatury. Do ideału - czyli życia off the grid (może nie do końca) jeszcze mi brakuje.