Kundun - Dusza Tybetu

Wydawnictwo: ALFA
Kundun. A Biography of the Family of the Dalai Lama
Tybet, Dalaj Lama
literatura faktu

Opowiadając historię naszej rodziny, Mary Craig odsłania część tragedii, jaka dotknęła nasz naród. Rozpoczyna od szczęśliwych dni w rodzinnym domu prostych rolników, po czym opisuje wielkie zmiany, jakie się dokonały gdy zostałem uznany za dalajlamę i wyruszyliśmy do Lhasy. Żałuję, iż te dobre czasy trwały tak krótko. Miałem zaledwie 15 lat, kiedy Chińczycy najechali na nasz kraj i był to pierwszy sygnał, że wkrótce nastanie kres tego sposobu życia, jaki znaliśmy. Stopniowo nasza beztroska postawa ustępowała miejsca napięciu i niepokojowi. Ostatecznie w 1959 roku ja i ci członkowie mojej najbliższej rodziny, którzy pozostali jeszcze w Tybecie, udaliśmy się do Indii na wygnanie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!