Zamki, pałace, dwory, fortece i ruiny południowej Wielkiej Brytanii

Wydawnictwo: Witanet
witanet

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to ciekawe państwo. Sama Brytania, nam Polakom, kojarzy się raczej z wyjazdem zarobkowym niż z miejscem doskonałym do zwiedzania. Mało kto zwraca uwagę na jej walory turystyczne – może i pada tam bardzo często, ale czy gdzieś jeszcze można znaleźć tak zieloną trawę, tak dużo narodowości (głównie w Londynie), tak wiele zabytków, taką masę zespołów rockowych i tak dobrą ligę piłkarską – bo w końcu to Anglia jest „matką” piłki nożnej! Południe kraju, przedzielone niemal pionową linią na dwie części – na zachodzie Walia z jej niesamowitą malowniczością, zielone pastwiska pełne owiec, raczej niewiele miast a zdecydowanie więcej wiosek, na wschodzie zaś Anglia – część uprzemysłowiona, wiele miast, dwa uniwersytety należące do światowej czołówki – Oxford i Cambridge oraz cała masa zabytków. Tam właśnie można znaleźć zamki lecz tylko niektóre zachowane są w świetnym stanie, a z niektórych pozostały ruiny. Bez względu na to, czy posiadłość została odrestaurowana, czy pozostanie w stanie swojej dawnej, przeminionej chwały, z prawie każdą wiążą się fascynujące legendy. Zazwyczaj mają one również swoich stałych mieszkańców – duchy, białe damy, zjawy. Te niesamowite budowle przedstawiają się nam w całej swej okazałości, a my mamy okazję usłyszeć niezwykłe, tajemnicze i dziwaczne opowieści związane z ich ówczesnymi bogatymi i władczymi właścicielami. Za ich murami kryje się wiele gotowych do odkrycia tajemnic.

Grażyna Fuchs urodziła się na Pomorzu w małym miasteczku Słupsk z przepięknym zamkiem Książąt Pomorskich. Stąd też zamiłowanie do wspaniałych posiadłości, zamków i ruin. Obcowanie z historią i legendami pozostało do dziś. Każdy wolny czas lubi spędzać na zwiedzaniu ciekawych miejsc. Dlatego podczas dwuletniej pracy jako pielęgniarka w Anglii każdą chwilę poświęcała swojemu zamiłowaniu do poznania wspaniałych rezydencji królewskich, fascynujących ruin i twierdz w południowej Anglii. Najciekawsze spośród nich znajdują się na stronach niniejszej książki. Poza ponad 400. zdjęciami, czytelnik otrzymuje informacje o fundatorach budowli, formach architektonicznych, kolejnych właścicielach a także wydarzeniach historycznych i legendach.

źródło opisu: http://www.witanet.net/wielkiej-brytanii/

źródło okładki: http://www.witanet.net/wielkiej-brytanii/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!