Kino Johna Cassavetesa

Wydawnictwo: Rabid
Katia

W niniejszej monografii poświęconej twórczości Johna Casavetesa-reżysera, autorka stara się poruszyć najważniejsze aspekty jego dzieł - biograficzne akcenty, rzadko przywoływane przez autorkę, ustępują analizie samych utworów. Omawiając metodę pracy z aktorami, podejście do improwizacji, czy oryginalny styl filmów, autorka pragnie zaznaczyć odrębność pozycji Cassavetesa, a także świeżość i ekstrawagancję myślenia o kinie.

źródło opisu: Rabid, 2003

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!