Pustynny jeździec

Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: YA!
primrose

Szalona jazda po nadzieję, miłość i zemstę. Piętnastoletni Adam Stone mieszka w Blackwater – zapadłej dziurze, otoczonej pustynią. Miasteczkiem rządzi sadystyczny pułkownik Blood, ojciec Sadie i Bossa Bloodów. Ten ostatni jest przywódcą gangu Skorpionów, który zastrasza mieszkańców osady. Adam, podkochujący się w Sadie Blood, stara się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, aby się stamtąd...

Szalona jazda po nadzieję, miłość i zemstę.
Piętnastoletni Adam Stone mieszka w Blackwater – zapadłej dziurze, otoczonej pustynią. Miasteczkiem rządzi sadystyczny pułkownik Blood, ojciec Sadie i Bossa Bloodów. Ten ostatni jest przywódcą gangu Skorpionów, który zastrasza mieszkańców osady. Adam, podkochujący się w Sadie Blood, stara się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, aby się stamtąd kiedyś wyrwać. Jego przepustką (jak wielu innych przed nim) ma być zwycięstwo w śmiertelnym wyścigu motocyklowym. Pewnego dnia Adam spotyka przybysza Kane'a, który dotarł do miasteczka z daleka, zza pustyni.

źródło opisu: sklep.gwfoksal.pl

źródło okładki: sklep.gwfoksal.pl

Aga_love_books | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Ostatnio trafiają w moje ręce same dobre książki. Już dawno tak nie było. Co się łapię za jakąś powieść ta okazuje się baaaardzo dobra. I tak samo było z "Pustynnym jeźdźcem". To debiutancka powieść Davida Hofmeyra. Powiem Wam, że jak na debiut to na prawdę świetnie to wyszło. Autor ma bardzo fajny styl pisania, przez co czyta się szybko i przyjemnie. Akcja, akcja, akcja. Dosłownie przez całą książkę. Pan David ani na chwilę nie zwalnia tempa i wciąga nas w ten pustynny świat. Wiecie nie sądziłam, że tak bardzo spodoba mi się książka, w której "główną rolę" będą odgrywały bajki (motocykle). Żeby nie było fabuła nie kręci się tylko wokół nich. To taki duży dodatek, który o dziwo mnie jak najbardziej się spodobał. Książka to dosłownie rollercoaster. 😁
Jestem bardzo ciekawa czy powstanie dalsza część. Powieść skończyła się w taki sposób, że można by było pociągnąć ten wątek dalej i zrobić z tego niezłą serię. Ja z pewnością będę jej wypatrywać, gdyż fajnie by było zobaczyć jak...

Wkp | 2016-04-25

JEŹDZIEC PO APOKALIPSIE

Kiedy zasiadałem do czytania „Pustynnego jeźdźca” miałem obawy jaka będzie to lektura. Powtórka z „Mad Maxa” i schematów post apo czy bardziej hołd? Pomyłka czy może fajna zabawa? Na szczęście szybko okazało się, że to całkiem przyjemna powieść, gdzie nie brak szybkiej akcji, a fabuła to całkiem sprawnie skrojony materiał na bestseller dla starszej młodzieży.

Adam Stone, chłopak jakich wiele, żyje w pustynnym miasteczku Blackater. Nieprzystępne miejsce w nieprzystępnym świecie, gdzie ludzie nie cieszą się długim życiem, a jedyną prawdziwą rozrywką i szansą są mordercze wyścigi motocyklowe, jest wszystkim do czego chłopak chce uciec. Najlepiej z nią u boku, Sadie Blood, dziewczyną, którą kocha. Jednak jedyna droga ucieczki wiedzie w górę – do Obserwatorów, do Tych-co-Pozostali, a jedyną szansą na to jest wygranie morderczego wyścigu, który zapewni ku temu środki. Każdy chciałby tego dokonać, każdy sądzi, że jest niezwykły, że jest tym, któremu się uda, ale...

Z zaciekawieniem przeczytałam powieść mnie zaintrygowała, zaciekawiła w tej książce jest doskonała fabuła,super akcja, zaskakująca i trzyma w niezwykłym, mocnym napięciu.
To debiut powieść a urzeka, zachwyca i wciąga niesamowicie, wręcz porywa do czytania.
Super,interesująca lektura zachwycona jestem, że mogłam ją wypożyczyć,a główny bohater znakomity.
Fajnie się czyta, mnie się spodobała.

| 2016-05-23

Często słyszę, że powinnam być mniej krytyczna co do książek dla młodych dorosłych, szczególnie kiedy te są debiutami literackimi. Problem jednak leży w tym, że pobłażanie autorom i treści książki nie leży w mojej naturze, a choćbym chciała, nie umiem być łagodna. W przypadku Pustynnego jeźdźca biłam się z własnymi myślami, które podczas czytania tej książki, ciągle nasuwały mi skojarzenia z innymi tekstami kultury, które znałam przed tą książką.

Styl autora, ku chwale boru tucholskiego, był świetny i bardzo ułatwiał przyswajanie historii stworzonej przez Davida Hofmeyra. Facet sam sobie podstawił kłodę wybierając taką tematykę – pustynia, koszmar egzystencjalny, marzenie o wolności i miłości do dziewczyny, której nie powinno się kochać. Z jednej strony nie moje klimaty, bo do diabła ile można czytać o tej miłości i tak dalej. Ale z drugiej strony są motocykle, które zdecydowanie od pewnego momentu przyćmiewały i to mocno wątek całej walki o wolność.

Miałam nie pisać, że postacie...

Shetani | 2016-06-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 10 czerwca 2016

„Pustynny jeździec” jest debiutancką powieścią Davida Hofmeyra, którą ciężko mi jednoznacznie zaliczyć do konkretnego gatunku literackiego. Początkowo przychodziła mi na myśl powieść młodzieżowa, ale potem okazało się, że znalazłam w niej elementy dystopii, a także science-fiction. To nie pierwszy raz, kiedy na polskim rynku wydawniczym pojawia się taka mieszanka, a widać, że Hofmeyr miał w swojej głowie naprawdę dobry pomysł i starał się jak najlepiej przelać swoją wizję na papier. Czy mu się to udało?

Adam Stone pragnie tylko dwóch rzeczy: wolności i miłości Sadie Blood. Biorąc pod uwagę fakt, że Sadie jest dziewczyną znajdującą się całkowicie poza jego zasięgiem, pozostaje tylko pierwsza kwestia. Ale w tym przypadku sprawa również nie prezentuje się zbyt łatwo. Jedyną szansą na wolność jest ucieczka z pustynnego miasteczka Blackwater. Do tego prowadzi tylko jedna droga: udział w śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu motocyklowym. Tylko najsilniejsi mają szanse przetrwać, o ile nie...

Piesotekarz | 2018-08-01

,,Pustynny Jeździec'', to pierwsza opublikowana książka autorstwa Davida Hofmeyra. Młody pisarz zaskarbił sobie nią duże uznanie wśród czytelników na całym świecie. Nie ma się co dziwić, w końcu książka jest bardzo dobra!

Pierwsze co mi przyszło na myśl, gdy zacząłem czytać opowiadanie, to pewne podobieństwo do ,,Igrzysk Śmierci'' Susan Collins. Polega ono na tym, że w obu przypadkach mamy zniewolony przez monarchów świat. Do tego pospolici ludzie biorą udział w pewnego rodzaju grze. Jeśli chodzi o książkę Davida Hofmeyra - ,,Pustynny Jeździec'', są to wyścigi. Uczestniczą w nich wszyscy ci, którzy są w posiadaniu dziwnych, motoropodobnych pojazdów. Te maszyny przechodzą z pokolenia na pokolenie. Słuchają poleceń jedynie kogoś, kto pochodzi z danej rodziny. Istnieje możliwość jazdy na innym jednośladzie niż ten ,,rodzinny'', ale wiąże się to z trudnościami podczas jazdy.

W wyścigach może startować jeździec nawet w wieku zaledwie trzynastu lat! Nie ma tam ograniczeń wiekowych....

Claudia Ann | 2016-06-07

Bajk jest nieodłączną częścią każdego jeźdźca. Zupełnie jak druga połowa, którą należy doświadczyć całym sobą, aby móc jeździć naprawdę. Poczuć nierówności terenu, żwir pod kołami. Trzeba usłyszeć echo swojego bajka, ten przypływ energii świadczący o trwałym połączeniu i pędzić jak strzała ze swym towarzyszem.
Adam Stone zamieszkuje pustynne miasteczko zwane Blackwater, które jest w posiadaniu rodziny Blood. Ale Adam marzy o wolności i możliwości wydostania się z tego miejsca Jedyną szansą jest śmiertelnie niebezpieczny wyścig, który mogą przerwać tylko ci najsilniejsi i najlepsi. Ale chłopak jest w stanie zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele i zyskać zupełnie nowe życie, o którym zawsze marzył. Czy uda mu się przeżyć wyścig? Czy będzie mu dane zwyciężyć?
Nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej książce. Ale zapowiadała się całkiem nieźle, dlatego też postanowiłam dać jej szansę, bo w końcu należy do gatunku, który chętnie czytam.
Świat wykreowany przez autora był...

ShiroNeko | 2018-11-21
Kacper | 2018-05-24