Labirynt na ciebie poluje

Cykl: Labirynt (tom 2)
Wydawnictwo: YA!
Das Labyrinth jagt dich
karollllllla

Groźna, urzekająca i niezwykle ekscytująca – kontynuacja bestsellerowej trylogii Rainera Wekwertha. León, Jenna, Jeb, Mary i Misza – piątka ocalałych nastolatków, którzy przemierzają tajemniczy labirynt światów, by móc odzyskać wolność i ocalić własne życie. Żeby ktoś się wydostał z labiryntu, ktoś inny musi w nim zostać. Podejmując się nieludzkich wyzwań i prób, docierają do krain, jakich...

León, Jenna, Jeb, Mary i Misza – piątka ocalałych nastolatków, którzy przemierzają tajemniczy labirynt światów, by móc odzyskać wolność i ocalić własne życie. Żeby ktoś się wydostał z labiryntu, ktoś inny musi w nim zostać. Podejmując się nieludzkich wyzwań i prób, docierają do krain, jakich wcześniej nie widzieli, albo takich, które nazbyt przypominają im rodzinne strony. Zostają sam na sam z prześladującą ich przeszłością, własnymi lękami i koszmarami. Kto z nich ocaleje i dotrze do końca piekielnego labiryntu?
Książka dla fanów „Więźnia labiryntu”.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/wydawnictwo/youngadults/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/wydawnictwo/youngadults/

AlcarinElen | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Drugi tom trylogii napisanej przez Rainera Wekwertha.
Zostało ich pięcioro. Wstrząśnięci po śmierci dwójki przyjaciół wkroczyli do kolejnego świata. Lecz będzie coraz trudniej. Każdy kolejny świat jest bardziej niebezpieczny od poprzedniego. W dodatku zaczynają tworzyć się pary, a to nie wróży nic dobrego dla osoby, która zostanie sama.
"Labirynt na ciebie poluje" trochę mnie rozczarował. Jak wcześniejszy tom przeczytałam w dwa dni, to ten trochę miejscami męczyłam. Mimo, że akcji w tym tomie było zdecydowanie więcej to było też więcej rzeczy, które mi się nie podobały. Trzeci świat, do którego trafili nasi bohaterowie był tak zagmatwany i trochę niedokładnie opisany, że trudno mi było w ogólne sobie go wyobrazić. Poza tym kompletnie nie rozumiem, po co autor umieścił w nim te sceny z Kathy. Co one miały na celu? Takie dziwne, niezrozumiałe dla mnie wstawki były też w czwartym świecie np. rany, które nie krwawiły czy zabity chłopak, którego zobaczyła Jenna. Wydaje mi się, że było...

pozytywniezakręcona | 2018-02-03

W ogóle zacznę od tego , że est to na prawdę świetny pomysł , a le trzeba umieć to dobrze pociągnąć do samego końca . 2 pierwsze światy , które były opisane w pierwszej części były na prawdę świetne i miałam cichą nadzieję , że reszta będzie chociaż trochę podobna . Niestety tak nie jest. Trzeci świat kompletnie mi się nie podoba czwarty jest okej . Myślałam , że będą jakoś ze sobą powiązane , że wszystko będzie miało ukryte dno , a może tak jest ale ja tego na razie nie widzę . Ale po mimo tego jest wiele rzeczy , które mnie zaintrygowały . Kiedy już myślałam , że rozgryzłam wszystko i wiem dlaczego kot w jakim świecie zostanie to wszystko jest inaczej . Jest bardzo nieprzewidywalne i nigdy nie wiemy co się wydarzy za chwilę . Jest pełna napięcia . Po mimo, że światy się ze sobą nie łączą ,a może to moje wyobrażenie i wszystko tak na prawdę jest ze sobą połączone i współgra . Z każdą następną kartką poznajemy dogłębniej bohaterów i co raz trudniej nam i jak bohaterom trudno jest...

anusiowo | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dlaczego właśnie León? Nie lubię jak książka mnie zaskakuje, ale jednocześnie to lubię. Ale dlaczego właśnie León? Tak na nich liczyłam, a teraz nie żyje. Nie mogę uwierzyć, po zejściu się z Mary myślałam, że im się uda, że jak są dwie pary to znajdą sposób by do końca być razem. No nie wiem, może mogli by jednocześnie we dwie osoby przechodzić przez te bramy, albo żeby po prostu zostali razem. A gdyby już w pierwszym świecie wspólnie zdecydowali, że nie chcą walczyć między sobą i razem żyli w lesie. Już nic nie wiem to trochę wytrąciło mnie z równowagi. No cóż tak się często zdarza jak cie zaskakuje książka, jesteś przeświadczony, że to jak sobie wymyśliłeś będzie prawdziwe, a kilka stron dalej wszystko się odwraca i jest zupełnie inaczej ty sobie wymyśliłeś i uznałeś za prawdę.

Xsarusia | 2017-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2017

Jak na razie jest to moja ulubiona książka z serii. Nie zabrakło w niej nagłych zwrotów akcji i niespodzianek zaserwowanych przez labirynt. Chociaż żałuje śmierci mojego ulubionego bohatera to mam świadomość, że wybór autora był słuszny.

bluemetal | 2017-06-25

Dobrze napisana literatura dla młodzieży. Czasem łapałem się na tym że przeszkadzał mi nieco ubogi język, ale rekompensowała to wartka akcja.

Meowth | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Niestety, klątwa drugiej części, według której właśnie druga część jest zawsze gorsza od pierwszej (rzadkim wyjątkiem jest tu np. film "Mad Max 2 - Wojownik szos" z 1981 r., bijący swego starszego brata, "Mad Maxa", na głowę) zadziałała i tym razem. Kontynuacja "Przebudzenia labiryntu", nawet jeśli fabułowo lepiej obmyślana, irytuje przegadaniem w sferze uczuć bohaterów oraz ich chwilami niedojrzałymi reakcjami i brakiem spójności portretów psychologicznych. W dodatku w toku akcji znalazła się pewna nielogiczność, jeden z rozdziałów kończy się w sposób, do którego w całkowitej opozycji stoi dalszy tok fabuły, a w bohaterze, którego to dotyczy, nie budzi to najmniejszego zdziwienia czy zaniepokojenia. Może autor sam to przeoczył (od czego w takiej chwili agent?), ale poczułam się potraktowana jak głupia, która i tak niczego nie zauważy. Z rosnącym sceptycyzmem sięgnę po ostatnią część.

deerman22 | 2017-04-09

Labirynt na ciebie poluje to drugi tom cyklu o tajemniczym labiryncie w którym mamy zamkniętych nastolatków walczących o przeżycie. Tym razem nie tak bardzo ze sobą jak z tajemniczym zjawiskiem, które rzuca je po kolejnych światach grożąc śmiercią.

W zasadzie na wstępie chcę zaznaczyć plus- historie z dwóch światów są naraz. W erze tworzenia tasiemców dostajemy w zasadzie dwa tomy naraz. Ma to swoje uzasadnienie- autor podejrzewał, że historia jednego świata nie ma w sobie wystarczająco akcji by uciągnąć książkę.

Fabuła jest napędzana głównie relacjami między bohaterami. To zarówno plus i minus. Praktycznie zamiast akcji dostajemy teenage romance słabych lotów i jakąś akcję pretekstualną by między bohaterami zachodziło więcej chemii.

A co w głównym wątku? Labirynt to nadal tajemnica, bohaterowie coś tam sobie przypominają, ale nic ważnego. Słabo, oj słabo. Ja rozumiem, motyw battle royale to klasyk od którego wymagać za wiele nie można. Jednak ta książka w pewien sposób nawet...

Blau95 | 2017-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2017

Niestety słabsza od 1. części. Był niezły pomysł, ale autor nie potrafił go zbudować i rozwinąć, więc wyszła nielogiczna układanka z różnych niepasujących części :(

Menia71 | 2016-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2016

"Przebudzenie labiryntu" - to pierwszy tom z trzech Rainera Wekwertha, autora, który w 1999 roku dostał Krajową Nagrodę dla dzieci i młodych dorosłych Literatura Badenii-Wirtembergii.
Bohaterów jest siedmioro (czterech chłopców i trzy dziewczyny) - Jeb, Jenna, Misza, Leon, Kathy, Mary i Tian. Obudzili się nago, w nieznanym miejscu, na odludziu i pustkowiu, pamiętając tylko swoje imiona i posiadając plecak, jak się okazało, z prowiantem i ubraniem. Jeb, jako pierwszy dostał też kartkę z przesłaniem - informacją. Najpierw muszą się nawzajem odnaleźć i spotkać. Całą grupą.
Czy pozostali uwierzą w przepowiednię?
Sześć bram, sześć wymiarów (poziomów) i cała masa pułapek różnego rodzaju, których liczba zwiększa się z każdym światem - to ich obecna rzeczywistość i przestrzeń życia. Wszystko to w ograniczonym do siedemdziesięciu dwóch godzin czasie, podczas którego trzeba przeżyć i opuścić wyimaginowany poziom. Na każdym etapie jedna osoba odpada i znika jedna brama. Jest ich coraz...

kowaleczka | 2016-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 października 2016

Część druga trylogii Labirynt równie dobra, o ile nie lepsza od pierwszej. Autor konsekwentnie realizuje swój plan wymyślając coraz to ciekawsze światy i scenariusze. Z każdą stroną poznajemy też coraz lepiej bohaterów i trudniej przychodzi rozstanie się z kolejnymi nastolatkami.
Sądząc po niewielkiej liczbie ocen na LC książki Rainera Wekwerth pozostają niedocenione, a szkoda, bo to naprawdę świetna trylogia nie tylko dla młodzieży. Szczerze polecam!