Superbogowie

The Supergods
837245129X
popularnonaukowa
BethLuisNion

Łącząc umiejętności detektywa z pasją Indiany Jonesa, Cottrell odkrywa prawdę o nadzwyczajnej wiedzy astronomicznej starożytnych Majów. Rozszyfrowuje znaczenie budowli, malowideł i rzeźn zawierających zakodowane informacje - przesłanie dla ludzkości - i odowadnia, że budowniczy Piramidy nie mógł być zwykłym śmiertelnikiem.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Robwier | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

Pozycja głównie dla tych, którzy poszukują odpowiedzi na "odwieczne" pytania: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi ?... Cotterell, jak zwykle w swoich książkach - ciekawie przedstawia własne poglądy (i odkrycia) na tego typu tematy. Więcej tez niż pewników, sporo zdjęć, trochę cytatów ze starych pism - to wszystko z pewnością daje do myślenia...No i ciekawie rozrysowany cel i sens ludzkiego istnienia. Jednym słowem- warto...

"Maurice Cotterell przyczynił się do rozwiązania jednej z największych tajemnic w historii ludzkości." Jak to? Kolejny? Tutaj to dopiero mamy pomieszanie z poplątaniem. To dobrze że człowiek dąży do rozwiązania pewnych rzeczy, stawia na konstruktywne myślenie, wyobraźnie a czasami, zapewne i nawet fantazje. Fajnie się to czyta choćby z tego względu że jest sporo tez, sporo antytez, hipotez a w gruncie rzeczy - tematów które nie są rozwiązane do tej pory więc nie wiem skąd ta zapowiedź z tyłu książki. Myląca w każdym razie. Każdy musi znaleźć swoją ścieżkę a co do prawdy i tajemnicy ludzkości - wątpię abyśmy ją poznali tu i teraz. A może to ja się mylę. Przeczytać warto w każdym razie.