Tajny kod cesarskiej armii

Wydawnictwo: Amber
historyczna

W 1974 roku w chińskiej prowincji Lintong dokonano zdumiewającego odkrycia archeologicznego natrafiono na pochodzący sprzed ponad 2000 lat grobowiec Shi Huangdi, pierwszego cesarza zjednoczonych Chin. W czterech zamaskowanych podziemnych pomieszczeniach odkryto tu przeszło 8000 naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy. Dlaczego Shi Huangdi kazał wykonać i pogrzebać tak wielką armię? Czy jak przekonują archeolodzy wojownicy mieli być tylko strażnikami chroniącymi pobliską piramidę i mauzoleum cesarza? I dlaczego zostali zakopani i tak dobrze ukryci, że znaleziono ich dopiero po 2000 lat? Cotterell podejmuje próbę rozszyfrowania sekretów, jakie skrywają wojownicy z terakoty.

rmycha888 | 2013-11-17
Karolina | 2015-08-26