Góry - Medycyna - Antropologia

Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
Góry - Medycyna - Antropologia
zdrowie, medycyna
magdape

Książka dla wszystkich, którzy góry kochają, oraz dla tych, którzy w górach bywają. Pierwsze polskie kompendium wiedzy o górach i ludziach gór, zarówno tych rdzennych, jak i przybyszów zdobywających szczyty, napisane przez miłośnika i wybitnego znawcę gór. Czytelnik zostaje wchłonięty przez opowieść o heroicznych zmaganiach człowieka podczas zdobywania najwyższych gór świata, często za cenę cierpienia, a nawet życia. Znajdziemy tu opis najwyższych pasm górskich z uwzględnieniem historii regionu i antropologii mieszkańców, chorób związanych z dużymi wysokościami, dokumentację zachowań ludzkich w ekstremalnych warunkach i praktyczne wskazówki. Medyczna perspektywa autora, lekarza trudnych górskich ekspedycji, daje czytelnikowi niepowtarzalną szansę poznania fizjologicznych aspektów zmian, jakich doświadcza w górach ludzki organizm, co przekłada się zarówno na kondycję fizyczną, jak i na szczególne uwrażliwienie na magię gór i mistyczne doznania.

źródło opisu: http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=10078

źródło okładki: http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=10078

Kasia | 2016-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2016!

Tak naprawdę trudno ocenić mi tą książkę, bo jest to obszerny podręcznik wiedzy o górach wysokich. Raczej nie do czytania tylko do przejrzenia w razie potrzeby.