Medycyna indiańska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
zdrowie, medycyna

Magiczny świat szamanów i uzdrowicieli. Popularne kompendium wiedzy na temat tradycyjnej medycyny Indian Ameryki Łacińskiej, a przy okazji fascynująca podróż a w czasie i przestrzeni a do najbardziej egzotycznych zakątków tego kontynentu. Niezwykłe obrzędy religijne i ceremonie uzdrawiające przy użyciu naturalnych i magicznych środków, jakie tubylcy stosowali w zmaganiach z przeciwnościami natury

Saori89 | 2014-09-09
Przeczytana: sierpień 2014

Bardzo ciekawie napisana książka o medycynie, zwyczajach i obrzędach Indian Ameryki Południowej i Północnej. Osobiście głównie interesują mnie południowoamerykańscy Indianie Aymara i Quechua. Muszę przyznać, że znalazłam tam o nich kilka ciekawych informacji.
Dodatkowo książka pisana jest zrozumiałym językiem, bez ciężkiej terminologii medycznej, a wszystkie terminy indiańskie oprócz objaśnień w tekście, dodatkowo wyjaśnione są jeszcze na końcu książki w specjalnym słowniczku. Polecam!

Cień | 2016-02-10
Paulina Dąbrowska | 2015-10-30