Złoty lew

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cykl: Saga rodu Courteneyów (tom 14)
Wydawnictwo: Albatros
The Golden Lion
Maria Frąc
Ag2S

Na świecie sprzedano ponad 120 milionów egzemplarzy powieści Wilbura Smitha - ta ilość książek dwukrotnie zapełniłaby po brzegi stadion piłkarski Wembley. Każda powieść Wilbura Smitha sprzedaje się przeciętnie w 3 milionach egzemplarzy. W 2014 roku Wilbur Smith obchodził 50 rocznicę pracy pisarskiej. Jego powieści sensacyjno-przygodowe są chętnie przenoszone na duży i mały ekran, w...

W 2014 roku Wilbur Smith obchodził 50 rocznicę pracy pisarskiej.

Jego powieści sensacyjno-przygodowe są chętnie przenoszone na duży i mały ekran, w filmowych adaptacjach wystąpili między innymi Roger Moore i Lee Marvin.

CZTERNASTY TOM NAJBARDZIEJ POPULARNEJ SAGI HISTORYCZNO-PRZYGODOWEJ WILBURA SMITHA OPISUJĄCEJ DZIEJE RODZINY COURTNEYÓW.

Cykl, zapoczątkowany powieścią "Gdzie poluje lew", śledzi losy rodziny ambitnej Courtneyów od XVIII wieku aż po czasy współczesne. "Złoty lew" trafił na pierwsze miejsca list bestsellerów w Wielkiej Brytanii, Australii i RPA.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1648,3633,zloty-lew.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1648,3633,zloty-lew.html

Skryba | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Widać od razu że Wilbur Smith tego nie napisał, a tylko sygnował swoim nazwiskiem, co jest trochę oszukańcze w stosunku do czytelników jego książek. Niby występują starzy bohaterowie, ale to nie to co w "Drapieżnych ptakach" - trochę zmarnowany potencjał. No i tytuł, który do żadnego wątku w książce nie pasuje nijak, nie wiem skąd się wziął i do czego nawiązuje. Można poczytać z sentymentu do starych bohaterów, ale nie nastawiać się na wspaniałe opisy z pierwowzoru kiedy z wrażenia szczęka opadała jak się je czytało, tutaj tego nie ma.

ZłaKrólewna | 2017-02-17

Fajnie było wrócić do Courtneyów, choć, nie wiedzieć czemu, to już nie to samo. Czyta sięjednak bardzo dobrze i przyjemnie. :)

elwa1 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Wszystko już było. To tak jakby Smith o czymś zapomniał i dopisał 14 tom swojej sagi ni w p... ni w oko wracając się do czasów niewolnictwa. Może chodziło o kasę, może o zakład. Przeczytałem i już...

gwiazdka | 2016-10-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 27 października 2016

Świeżo po lekturze „Złotego lwa” powiem, ze jestem bardzo rozczarowana. Książka jest bardzo słaba, dopisana po latach gdzieś pomiędzy wcześniejsze części tak naprawdę niczego nie wnosi. Ot po prostu kilka przygód znanych już nam bohaterów, na szczęście podpisanych, bo w „Złotym lwie” nie mają, niestety, żądnych cech różniących ich od innych. Zgadzam się z czytelnikiem wladcalasowem oraz Zuelą, dopisane na siłę. Ładne opakowanie, tylko środek nijaki. W dodatku chyba Smith sam zapomniał co wcześniej napisał, bo opis spotkania Hala z Judith tutaj wyglądał zupełnie inaczej niż wcześniej opisany. Przykro mi, ale oczekiwałam po Smith’cie wyższego poziomu, a nie pisania tylko dla kasy.

Zuela | 2016-09-13

Trochę na siłę dopisana historia rodu Cortneyów.Targ niewolników,szukanie skarbów i zemsta,zemsta na wroga z Bogiem i pomimo Bog.....

wladcalasow | 2016-09-10

Nie jestem jakimś wielkim fanem twórczości Wilbura Smitha, lecz saga Courtneyów wywarła na mnie spore wrażenie głównie za sprawą barwie rysowanych postaci jak i wspaniałych opisów bitew, zjawisk, emocji, kultur, tradycji i przyrody towarzyszącej bohaterom. Z wypiekami na twarzy czytałem zderzenie anglosaskich zwyczajów z religią muzułmańska.
Złoty Lew to była moja 5 książka z tej serii, moim zdaniem zdecydowanie najsłabsza, dużo się w niej dzieje, lecz niestety traci na tym forma która była głównym atutem. Mało opisów, emocji, zwyczajów regionalnych.
Sucha, papierowa fabuła, książka jakby na siłę. szkoda.