Magazyn Szosa, nr 7

Wydawnictwo: Borys Aleksy
czasopisma
Damian

Sezon ścigania otwierają wiosenne klasyki po belgijskich i francuskich brukach, o których Kuba Zimoch w najnowszym numerze SZOSY pisze, że to najbrutalniejsze kolarskie pojedynki, najbardziej niecierpliwie wyczekiwane przez kibiców. Królem wiosny przez wiele lat był Szwajcar Fabian Cancellara, który w tekście Wolfganga Brylli, zapowiedział, że po tym sezonie zakończy zawodową karierę....

Królem wiosny przez wiele lat był Szwajcar Fabian Cancellara, który w tekście Wolfganga Brylli, zapowiedział, że po tym sezonie zakończy zawodową karierę. Opisujemy również innych, legendarnych herosów bezwzględnej wiosennej rywalizacji.

W walce o prymat, nie tylko na pavès, wyjątkowo zdeterminowane są panie. Rozgrywany w tym roku po raz pierwszy kobiecy World Tour, który zastąpił archaiczny Puchar Świata, otworzy Strade Bianche. W tekście „Dzień kobiet” przybliżamy ten i inne wyścigi kobiecego kalendarza. Piszemy także o drużynie polskich szosowców, z Ryszardem Szurkowskim na czele, która w 1974 roku w wyścigu Paryż-Nicea rywalizowała z zawodowcami, m.in. Eddym Merckxem.

My sami również trochę pojeździliśmy. Kręciliśmy się wokół Ślęży z Bartkiem Huzarskim, poznając szosy, na których zaczynał przygodę z kolarstwem i przy okazji rozmawiając z nim o jego karierze. Krzysztof Sienkiewicz zdobył jeden z najdłuższych szosowych podjazdów świata, liczący 57 km i prowadzący na szczyt Haleakalā, a drogę przez mękę opisuje w reportażu zatytułowanym „Tour de Hawaje”. Odwiedziliśmy siedzibę Decathlona w Lille, poznając tajniki powstawania rowerów i akcesoriów do nich sygnowanych marką B’Twin.

O treningu na czczo pisze Arek Kogut, a o treningu „z głową”, czyli sile psychiki sportowca, z Michałem Dąbskim rozmawia Paweł F. Majka.

źródło opisu: magazynszosa.pl

7,87 (31 ocen i opinii)
Nierozłączki. Heca z opiekunką
Annie Barrows

8 (3 ocen i opinii)
What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
Benjamin K. Bergen

8,73 (33 ocen i opinii)
Frankly in Love
David Yoon

7,88 (8 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

0 (0 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!