Berserk #8

Cykl: Berserk (tom 8)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy

Oblężenie twierdzy Doldrey wkracza w decydującą fazę. Drużyna Sokoła wraz z armią Midland stawia czoła przeważającym siłom wroga. Tymczasem niewielki oddział pod dowództwem Caski dostaje się na teren fortecy. Tam jednak czeka na nich kolejny potężny przeciwnik. Stawką w toczącej się bitwie jest odzyskanie utraconych przez Midland ziem oraz... być może kres toczącego się od stu lat konfliktu z imperium Tudorów. Czy w zniszczonym wojną kraju wreszcie zapanuje pokój?

źródło opisu: JPF, 2016

źródło okładki: www.jpf.com.pl

wielkibob | 2019-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 21 lipca 2019

Przeskakując od rozwinięcia i zarazem zakończenia wątku oblężenia Doldrey po chwalebne wejście do Windham, politycznych zagrywek i pewnego przełomowego wydarzenia w życiu bohaterów mangi - Tak właśnie podsumowałbym ten tom Berserka.

Stawka, o którą walczą bohaterowie jest wysoka... Czy uda im się zakończyć stuletnią wojnę i odzyskać utracone ziemie Midland?

Wydarzenia w tomiku są zaskakujące. Zachowania niektórych osób nie jestem w stanie rozgryźć i nie jestem pewna czy kiedyś doczekam się rozwiązania. Główkować lubię, więc mam tutaj duże pole do popisu, jeśli chodzi o spekulacje.

"Na wojnie nie ma arystokratów, członków rodziny królewskiej czy mieszczan. Są tylko zwycięzcy i przegrani."

Dostrzec można znaczną poprawę relacji między Gutsem i Cascą, co mnie cieszy, jak również zmiana jej zachowania na lepsze. Od teraz widać, że postrzegają siebie trochę inaczej, ale jeszcze nie są tego pewni. Wszystko rozgrywa się we właściwym tempie, cała zmiana ich zachowania zachodzi z czasem, zamiast pojawić się od razu jak grom z jasnego nieba.

Również ten tom już później zaczyna być spokojniejszy, lecz to cisza przed burzą. W końcu gra o najwyższą stawkę jeszcze się nie skończyła, a wrogowie mają coraz nowsze pomysły,...