Berserk #6

Cykl: Berserk (tom 6)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy

Drużyna Sokoła z bandy najemników stała się częścią regularnej armii królestwa Midland, by pod jego sztandarami w każdej kolejnej bitwie udowadniać kunszt i bojową wartość. Guts zaczyna rozumieć, że wreszcie odnalazł swoje miejsce na ziemi, spokoju nie dają mu jednak tajemnicze słowa Zodda... Jak ułożą się jego relacje z Griffithem? Jaką rolę odegra w tym Casca?

źródło opisu: J.P.F. 2015

źródło okładki: www.jpf.com.pl

wielkibob | 2019-07-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 17 lipca 2019

Ten tom skupia się głównie na rozbudowaniu głównych postaci jakimi są Casca i Griffith. Po całym czasie oczekiwania wreszcie dowiadujemy się nieco o tej dwójce. U jednej jest to geneza wstąpienia do drużyny, zaś u Griffitha są to jego marzenia i aspiracje. Autor porusza również brak równości pośród płci co cenię sobie dosyć mocno. Jeżeli chodzi o kreskę nic się nie zmienia, wciąż cieszy oko a to najważniejsze!

Kariera Drużyny Sokoła nabiera tempa. Niegdyś podrzędni najemnicy, dziś część armii królewskiej Midland. Czy każdemu podoba się jednak ten awans społeczny? Sokoły nie raz udowodniły swój bojowy kunszt, ale czy brak szlacheckiego urodzenia będzie ich przeszkodą?

W tym tomiku jest znacznie mniej walki niż w poprzednich, została zastąpiona pałacowymi intrygami zazdrosnej szlachty. Ich okrutne knowania mają jedynie przywrócić ład, gdyż kto to widział, żeby plebs został szlachcicem?! To oburzające, przecież to łamie wszelkie prawa! Cóż, usilne trzymanie się tytułu i pieniędzy, które nie dają szczęścia, lecz prestiż, zaciemniają one umysły bogaczy niemalże całkowicie. Dość ciekawa odmiana, dopatruj się wroga w najbliższym otoczeniu, a nie tylko na polu walki. Pozostaje tylko pytanie, kto jest bardziej przebiegły i okrutny?

"Nigdy w życiu nie słyszałem, by jakiś łachmyta z plebsu został generałem!!!"

W tym tomie można również dostrzec, że Guts nie jest z kamienia, a pewne okoliczności...

kondzix666 | 2017-12-16
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Uważam tą część za słabszą od poprzednich. Chciałbym żeby cały ten cykl miał klimat jak w pierwszym tomie.