Moja matka piratka

Wydawnictwo: Wilga
My Mum the Pirate
piraci
Elfik Book

Jackie French i Stephen Michael King stworzyli książkę, która zachwyci młodych czytelników. A zwłaszcza takich, którzy nie lubią grzecznych i nudnych książeczek. Cyryl marzy o normalnym życiu i chce iść do normalnej szkoły. Ale jak to osiągnąć, kiedy twoja mama jest piratką dowodzącą bandą wilków morskich? Szkoła, do której trafia, nie jest taka znowu normalna, ale Cyryl jest zachwycony, bo...

grzecznych i nudnych książeczek.
Szkoła, do której trafia, nie jest taka znowu normalna, ale Cyryl jest zachwycony, bo może wreszcie zejść z pokładu pirackiego statku.
Poznaje nowych kolegów i zyskuje szkolną ksywkę, lecz trochę wstydzi się mamy piratki i jej załogi. Ale kiedy szkole grozi powódź, kto przybywa na pomoc, kto ratuje uczniów i nauczycieli z rozszalałych fal? Mama i jej zwariowani piraci!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2003

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

anta_a | 2019-01-03
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Okładka i tytuł zniechęciły mnie, ale jak już trafiła do domu to postanowiłam przeczytać dziecku. No i ogromne zaskoczenie: po pierwsze dobrze się czyta, napisana przyjemnym językiem, przystępnym dla dorosłego i dziecka. Po drugie zmylił mnie trochę opis, myślałam, że główny bohater będzie negatywnie nastawiony do rodzicielki, a on po prostu nie chciał być piratem (choroba morska itp). W tej książce pirat, to nie taka realistyczna postać, tylko wersja bohatera, który napada na statki... niewolnicze i uwalnia niewolników (bez rozlewu krwi). Czytałam całość, nic nie musiałam zmieniać, czy cenzurować. W dodatku razem z moi 7 letnim synem bawiliśmy się znakomicie.

Elfik Book | 2016-03-23

Teraz przyznajcie się, ile razy w życiu zamarzyło się wam być piratem? Od lat filmy i bajki dla dzieci przedstawiają te postacie jako okrutne, lecz ostatecznie dobre osoby, które mimo że nie przestrzegają prawa, walczą o wolność i swoje poglądy. Starsi czytelnicy zapewne wiedzą, że są dwie strony medalu. Jednak sami pomyślcie – przepiękny ocean, drewniany statek, różne dziwne zwierzęta i poczucie bezkarności i niezależności. Czyż to nie brzmi pięknie? Właśnie w takim świecie żyje Cyryl – dziecko, które wychowało się na pirackim statku z mamą kapitanką. Całe życie podróżowało po hiszpańskich wodach, obserwując jak załoga, która stała się jego rodziną, uwalnia niewolników. Jednakże Cyryl pragnie czegoś innego. Od najmłodszych lat uwielbia czytać i poznawać nowe rzeczy, ale możliwości są ograniczone, gdy cały czas przebywa się na morzu. Dlatego chłopiec pragnie iść do szkoły i zmierzyć się z prawdziwym światem – z współczesnością. Ten pomysł nie podoba się załodze, lecz mama chłopca...