Zły Kocurek i dziecko

Tłumaczenie: Marta Panek
Cykl: Zły Kocurek (tom 7)
Wydawnictwo: Mamania
Bad Kitty meets the baby
Ania

W domu Złego Kocurka pojawia się wyjątkowa niespodzianka. Co to jest, do diaska? Może to pies? A może kolejny kot? Trzeba to koniecznie sprawdzić! Wszystkie koty z okolicy schodzą się, aby poznać nowego członka rodziny. To świetna okazja, aby zorganizować Kocią Olimpiadę. Kto zwycięży w gapieniu się w lustro? Kto okaże się najlepszy w gadaniu bez ustanku, a kto będzie najmocniej...

Wszystkie koty z okolicy schodzą się, aby poznać nowego członka rodziny. To świetna okazja, aby zorganizować Kocią Olimpiadę. Kto zwycięży w gapieniu się w lustro? Kto okaże się najlepszy w gadaniu bez ustanku, a kto będzie najmocniej śmierdział?
Kolejny tom bestsellerowej serii o Złym Kocurku idealnej dla początkujących czytelników

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/zly-kocurek-i-dziecko,119

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/zly-kocurek-i-dziecko,119

Kiti | 2016-08-04

Postać Złego Kocurka jest dość znana w Internecie już od dawna. Zawsze jednak szkoda było mi wydać 25 złotych za tę książeczkę. Gdy wypatrzyłam ją w puli książek do wymiany wiedziałam, że to znak, by w końcu się z nią zapoznać.

Książka została wydana w formie małego zeszytu, jest dostępna w sztywnej oprawie. Tekstu jest tutaj mało, większość stron zajmują ilustracje. Publikacja jest podzielona jakby na kilka rozdziałów - o tym, że Kocurek był sam, później dołączył do niego pies, a na końcu dziecko. Pomiędzy są porady odnośnie kotów oraz opisana została kocia olimpiada.

Chyba miałam względem tej pozycji za duże oczekiwania, bo czuję się nieco zawiedziona. Początek jest dla mnie dość nudny, jednak z czasem fabuła się rozkręca. Bardzo podobało mi się przesłanie związane z dzieckiem, jednak nie chcę Wam niczego zdradzać. Czytając ten fragment można się nieco wzruszyć. Ciekawym dodatkiem, wieńczącym bajkę jest 5-stronicowy wywiad z jej autorem.

,,Zły Kocurek i Dziecko" to...