Bajkowe święta

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Mikołaj, święta, zima
MAD_ABOUT_YOU

Jeśli chcesz przekonać się, czy święty Mikołaj też "dostaje prezenty, o czym rozmawiali w wigilijną noc rudy Maks i mała Kicia, albo kogo spotkał główny bohater Opowieści wigilijnej, zajrzyj do tej książeczki. Opowieści związane z Bożym Narodzeniem, które tu znajdziesz, sprawią, że poczujesz magię świąt, a dzięki pięknym bajeczkom i wierszom uwierzysz, że marzenia się spełniają... zwłaszcza w...

Opowieści związane z Bożym Narodzeniem, które tu znajdziesz, sprawią, że poczujesz magię świąt, a dzięki pięknym bajeczkom i wierszom uwierzysz, że marzenia się spełniają... zwłaszcza w ten wyjątkowy czas.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2006

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Kinga | 2018-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2018, Dla dzieci
Przeczytana: 25 października 2018

Ta niewielka książeczka zawiera w sobie cały zbiór różnorodnych tekstów. Znajdziemy w niej znane kolędy, krótsze i dłuższe opowiadania oraz przyjemne dla ucha wierszyki. Te wszystkie historie ukazują świąteczne tradycje i piękno grudniowego okresu. Poza tym są one urozmaicone o ciekawe ilustracje autorstwa Aleksandry Kucharskiej-Cybuch.

"Bajkowe święta" niosą ze sobą wartości, które każde dziecko powinno znać. Dzięki lekturze najmłodsi dowiedzą się, że warto pomagać, być dobrym oraz dawać innym powody do radości. Poza tym utwierdzą się w przekonaniu, że nie należy być osobami skąpymi i że nerwowość w okresie przedświątecznym dotyka każdego z nas.