Golono, strzyżono

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza

klasyka polskiej poezji dla dzieci

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-04

Perełka naszej literatury. Adam Mickiewicz w najwyższej formie, pokazuje tutaj w pełni co potrafi.
Książeczka wydana w latach osiemdziesiątych i na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Jest jednak wyjątkowa i wspina się na najwyższe szczyty artystyczno-literackich wrażeń. Ciekawe, pomysłowe i zapadające w pamięć ilustracje wykonał Andrzej-Ludwik Włoszczyński. Krótki tekst Mickiewicza został tu znakomicie zilustrowany. Sam tekst rymowany po prostu świetny. Nie może to dziwić nikogo, kto naszego narodowego wieszcza zna, czyta i ceni.
Czy tę książkę znaleźć, zakupić? Ja uważam, że warto. Czy tę książkę polecić? No pewnie! Nie na darmo otrzymała ode mnie dziesięć gwiazdek, czyli ocenę maksymalną. Oceny takie przyznaję rzadko, ale tutaj wręcz nie miałem wyboru. Znakomite ilustracje, fantastyczne dzieło literackie Mickiewicza i ponadczasowy humor - te wszystkie elementy sprawiają, że można śmiało mówić o małym arcydziele książkowym. Dla mnie ta pozycja to istny błyszczący i jaśniejący...

Tekst oparto na "Antologii poezji dziecięcej" wydawnictwa Zakład Narodowy im. Ossolińskich (ZNiO)
ilustrował: Andrzej-Ludwik Włoszczyński
Perła w koronie, czytanie dziecku obowiązkowe!