Wyzwanie czytelnicze LC

Mleczak

Seria: Poduszkowce
Wydawnictwo: Literatura
przedszkolaki, humor, sen, zęby mleczne
korynt

Marcyś jest dumny ze swojego mleczaka. Gimnastykuje go, dotyka językiem i za nic w świecie nie pozwoli go sobie wyrwać! Niestety rodzice mają inne zdanie na temat nie swojego zęba. Od słowa do słowa, najpierw prośbą, potem groźbą – i Marcyś nawet nie zauważa, jak tata załatwia sprawę jednym pociągnięciem nitki.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura

źródło okładki: Wydawnictwo Literatura

Chciałabym Wam pokazać książkę obok której po prostu nie da się przejść obojętnie. Kiedy zobaczyłam jej okładkę od razu wiedziałam, że będzie to coś fajnego, coś ślicznego. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia ;) Ani odrobinę się co do niej nie pomyliłam, jest naprawdę fajna, zdecydowanie muszę, po prostu czuję ogromną potrzebę opisania Wam o czym jest ta książka!

W środku znajdziemy dwie historyjki. Pierwsza opowiada o Marcysiu. Marcyś gimnastykuje swojego mleczaka, nauczył go kłaść się i wyginać na boki. Znajdziemy tutaj dyskusję Marcysia z mamą i tatą, którzy próbują przekonać synka, że najwyższa pora, aby pozbyć się ząbka. Mama chce do dentysty, tata chce załatwić to sam, Marcyś kategorycznie odmawia współpracy, żąda nawet gazu rozweselającego takiego jakie mają w gabinetach dentystycznych. Są prośby, są groźby, są obietnice. Koniec końców chłopiec nawet nie zauważa kiedy traci swojego gimnastycznego mleczaka ;)

Druga opowieść to jakby kontynuacja, tylko taka bardziej...

korynt | 2016-06-21

Po pierwsze doskonała graficznie. Ilustracje Gensler przyciągają wzrok, są wyraziste, kolorowe, kontrastowe, dzieciaki oglądają w kółko.
Treść. Przyznam, że czekałem na nową książkę Wasilkowskiej, bo bardzo przypadł mi do gustu debiut "Jowanka i gang...". Spodziewałem się kolejnej książki przygodowej, a tu opowiadania dla przedszkolaków. Kupiłem w ciemno dla siostrzenicy, bo moje już za stare (ilustracje mnie przekonały). I strzał w dychę, nie tylko dlatego że małej ruszają się zęby. Książka iskrzy humorem, dużo bystrej obserwacji życia rodzinnego - każdy się może przejrzeć w tym tekście jak w lustrze, jestem przekonany. Drugie opowiadanie mniej realne, taka usypianka, ale równie zabawne i sprawnie napisane. Polecam i mam nadzieję że Autorka nie zrezygnuje z pisania dla trochę starszych dzieci.

Zuzanna | 2018-09-15
Przeczytana: 15 września 2018