Konkurencyjność gmin w kontekście relacji - inwestorzy zagraniczni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
biznes, finanse

Książka Wojciecha Dziemianowicza stanowi dogłębną analizę relacji zachodzących między inwestorami zagranicznymi a władzami lokalnymi w Polsce, zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym. Według autora relacje te mają ścisły związek z konkurencyjnością gminy. To wokół problemu konkurencyjności omawiane są szeroko różne zagadnienia leżące w zasięgu polityki władz lokalnych. Książka z pewnością będzie inspiracją dla przedstawicieli samorządów lokalnych i regionalnych, ponieważ czego dowodzą przeprowadzone badania postawa władz wobec konkurowania o inwestycje zewnętrzne wykazuje podobieństwo do działań zmierzających do przyciągnięcia turystów, mieszkańców czy zdobycia środków pomocowych. Książkę tę warto również polecić studentom, ze względu na przystępność języka i klarowność wywodu naukowego.