The Flash, Vol. 1: Move Forward
komiksy
Bastard

Kiedy Barry Allen, pracownik policyjnego laboratorium w Central City, zostaje uderzony przez piorun, jego życie błyskawicznie się zmienia – dosłownie. Dzięki Mocy Prędkości staje się najszybszym człowiekiem na Ziemi i jako Flash rozpoczyna działalność superbohatera. Central City pogrąża się w chaosie, kiedy nowa grupa złoczyńców odcina zasilanie w całej metropolii i sieje spustoszenie w...

Central City pogrąża się w chaosie, kiedy nowa grupa złoczyńców odcina zasilanie w całej metropolii i sieje spustoszenie w wielu miejscach jednocześnie. Flash będzie zmuszony wykorzystać swoje supermoce do granic możliwości oraz odkryć szokującą prawdę, którą skrywa ekipa przestępców.

Rysownikiem oraz scenarzystą Flasha w Nowym DC Comics jest Francis Manapul (Flash, Detective Comics), który za swoją pracę został nagrodzony nagrodą Shustera. Współscenarzystą serii jest również stały współpracownik artysty, Brian Buccellato (Injustice: Gods Among Us). Flash wydany w USA w 2013 roku szybko zyskał miano najlepszego komiksu o superbohaterach!

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/297390-flash-1-cala-naprzod

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Hari_Seldon | 2017-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Przygody najszybszego bohatera na świecie w nowym uniwersum DC. Barry Allen spotyka tutaj swojego dawnego znajomego zamieszanego w tajny eksperyment wojskowy, a także jego własne moce wymykają się mu spod kontroli.

„Flash” jest jedną z tych serii, które pomimo wyzerowanej numeracji nie są restartem, lecz stanowią kontynuację poprzednich komiksów. W związku z tym konieczna jest znajomość przynajmniej ostatniej dwunastonumerowej serii wydawanej tuż przed „Flashpoint”. Jednakże komiks nie jest w pełni spójny z wcześniejszymi wydarzeniami – część bohaterów zostało bez żadnego wyjaśnienia odmłodzonych, przywróconych do życia czy zdaje się nie istnieć. Najbardziej kontrowersyjną zmianą jest dla mnie sparowanie Barry’ego z Patty Spivot – czuję, że ten związek jest strasznie na siłę i prędzej czy później i tak na pierwszy plan wróci Iris.

Fabularnie tom można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to powrót kolegi Flasha, a druga to starcie z Kapitanem Chłodem i związana z tym podróż...

Apfelbaum | 2017-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok, Komiksy
Przeczytana: 12 lipca 2017

Po kilku komiksach z supermanem cieszy mnie, że czytam komiks w którym są zagadki, w którym moc okazuje się również problemem, a relacje z ludźmi są bardziej przyziemne. Dodatkowo ucieszyło mnie jak autor bawi się kadrami i jak kreatywnie pokazuje szybkość głównego bohatera. Jestem zadowolony z lektury komiksu. Naprawdę fajna rozrywka. Choć nie sądzę by było tutaj coś do czego warto byłoby wracać.

Chudi_X | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegość ciekawszego. Tymczasem przeczytałem dość nudnawy komiks o Flashu mierzącym się z grupą Mob Rule, w której wszyscy członkowie wyglądają jak jego przyjaciel - Manuel Lago. Cała intryga nie jest na tyle ciekawa, aby zainteresować czytelnika na dłużej. W pierwszym tomie przygód Flasha pojawiają się również wątki dotyczące mocy głównego bohatera oraz zagrożeń, jakie niesie jej nadużywanie. Ocenę komiksu ratują rysunki Francisa Manapula - nieco cartoonowe, lecz szczegółowe i miłe w odbiorze.

Szejk | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Łatwy i przyjemny, im dalej w las, tym dziwniej i ciekawiej. Za to właśnie lubię superhero.

AliEns00 | 2016-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2016

Flash vol.1 wydany w ramach DC New52 to superhero niemal idealne !

DO tej pory z najszybszą postacią uniwersum miałem do czynienia jedynie w przygodach JL lub przy różnych crossoverach, gdzie przeważnie odgrywał drugoplanowe role. Z dużym zainteresowaniem zabrałem się za pierwszy tom wydania zbiorczego pt. "Cała naprzód".

W albumie zawarte są dwie przewodnie historie i choć fabularnie nie są szczytem pisarstwa to jednak sposób narracji i konstrukcja sprawiają, że czyta się to bardzo dobrze.
Natomiast warstwa graficzna, za którą również odpowiedzialni są Manapul i Buccellato, to dzieło sztuki. Idealnie prezentuje możliwości głównego bohatera, jest bardzo pomysłowa i zrealizowane jest to wszystko z polotem i finezją. Dodatkowo album okraszony jest alternatywnymi okładkami za które odpowiedzialna jest sama śmietanka DC (Jim Lee, Ivan Reis, Greg Capullo, Gary Frank).
Do ideału lekkiej, superbohaterskiej historii zabrakło mi tylko odpowiedniego zakończenia. Ostatni zeszyt jest...

Czytalski | 2016-07-05
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Szybszy niż błyskawica

"My name is Barry Allen and I'm the fastest man alive" - te słowa brzmią co tydzień na początku kolejnego odcinka "The Flash". Dzisiaj jednak nie o serialu, lecz komiksowej wersji przygód "szkarłatnego sprintera".

Barry Allen jest policyjnym technikiem kryminalnym, który w wyniku wypadku z udziałem pioruna i chemikaliów dostał takiego przyspieszenia, że nawet "Człowiek ze stali" ma problem się z nim równać. Tym razem musi stawić czoło szybko mnożącemu się problemowi.

Flash to jedna z najistotniejszych postaci w komiksowym świecie DC. Pędzący z niewiarygodną prędkością bohater jest wyrazem ciągłych tęsknot za uciekającym czasem. Ile osób chciałoby w mgnieniu oka przemieszczać się z miejsca na miejsce, a nawet podróżować w czasie? Allen niekoniecznie, ale przypadkowe trafienie piorunem w połączeniu z mieszanką chemikaliów zmieniło go w najszybszego człowieka chodzącego, a właściwie biegającego, po Ziemi.
Opowiedziana w prezentowanym komiksie historia nie...

apl | 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 09 maja 2016

Dwie historie: pierwsza bez szału, druga znacznie lepsza. Nie porwało mnie maksymalnie, choć to Flash - z zasady powinnam zostać wbita w fotel jego przygodami... Na ten efekt czegoś tym razem brakło ;( Ale jak można nie być blisko 10-tki gdy komiks jest narysowany tak jak ten - WYBITNIE, pięknie, zachwycająco...

Bastard | 2016-04-20
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

6/10 – DOBRA

Najszybszy człowiek na świecie ma ręce pełne roboty. Najpierw musi stawić czoła gangowi zwanemu Mob Rule, który to przyczynił się do wywołania impulsu elektromagnetycznego, pogrążającego Central City w ciemnościach. Flash musi nie tylko powstrzymać niezwykle licznego przeciwnika, ale również dowiedzieć się, jaki związek ma z nim jego stary przyjaciel z dawnych czasów. Następnie czeka go pojedynek ze swoim największym wrogiem – Kapitanem Chłodem. Tym razem jednak w grę wchodzi osobista uraza, która przeradza to starcie w walkę na śmierć i życie. W międzyczasie bohater próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o Mocy Prędkości i odkrywa, że jej nadużywanie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

I cóż ja mam począć z tym Flashem? Z jednej strony „Cała naprzód”, to całkiem przyjemny album, który na pierwszy rzut oka posiada wszystko co trzeba, aby być bardzo dobrym komiksem. Jest fajny, budzący sympatię bohater, jest szybkie (no raczej!) tempo, jest kilka zwrotów...