Zgłosuj na książki roku 2017
Batman: Endgame
DC Comics, Batman, Joker
komiksy
Bastard

Siódmy tom sagi o obrońcy Gotham City. Joker przez wiele lat uważał, że nie może istnieć bez Batmana. Teraz jednak wszystko się zmienia – książę zbrodni przestaje się bawić w rywalizację i postanawia zabić Nietoperza. W tym celu planuje wykorzystać tych, których Batman kocha najbardziej: członków Ligi Sprawiedliwości. Joker powraca do Gotham City i zaczyna realizować swój przerażający plan....

Siódmy tom sagi o obrońcy Gotham City.

Joker przez wiele lat uważał, że nie może istnieć bez Batmana. Teraz jednak wszystko się zmienia – książę zbrodni przestaje się bawić w rywalizację i postanawia zabić Nietoperza. W tym celu planuje wykorzystać tych, których Batman kocha najbardziej: członków Ligi Sprawiedliwości. Joker powraca do Gotham City i zaczyna realizować swój przerażający plan. Wykorzysta wszystkie dostępne środki, aby doprowadzić do śmierci Mrocznego Rycerza. To prawdziwy koniec gry!

Głównymi twórcami serii są: niezwykle popularny w Ameryce pisarz (zbiór opowiadań grozy Voo Doo Heart), wykładowca pisarstwa i scenarzysta komiksowy Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing) oraz Greg Capullo, rysownik zajmujący się ilustracjami komiksowymi (Spawn, X-Force) i projektowaniem postaci do filmów animowanych (Ministranci, Spawn).

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/318198-batman-ostateczna-rozgrywka

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/318198-batman-ostateczna-rozgrywka

Marek Adamkiewicz | 2017-01-07

O komiksach o Batmanie od Scotta Snydera można powiedzieć wiele, ale chyba najtrafniej opisać je za pomocą słowa „bombastyczne”. Właściwie każdy zbiorczy tom, do którego scenariusz napisał młody Amerykanin (wyjątkiem jest zbierająca luźne historyjki „Cmentarna szychta”), cechuje się tym, że opisuje wielkie wydarzenia, a obraz Gotham i Bat-rodziny po ich wybrzmieniu, nigdy nie jest taki sam. Ta monumentalność przez niektórych może być postrzegana jako wada, ale jedno jest pewne – Snyder ma pomysł na postać Batmana i konsekwentnie go realizuje. „Ostateczna rozgrywka” nie stanowi w tym kontekście wyjątku.

Po krótkiej nieobecności do Gotham City powraca Joker. I jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa, szaleniec z miejsca zaczyna siać w mieście zamęt i terror. Nie dość, że jakimś sposobem napuszcza na Batmana jego przyjaciół z Ligi Sprawiedliwości, to jeszcze zatruwa miasto śmiercionośnym gazem. Robił to już wcześniej, jednak tym razem problem jest wyjątkowo trudny do rozwiązania...

Hamlet | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Batman, 2016

"Opowieść o Batmanie jest, i zawsze będzie, tragedią"

Gdy po raz pierwszy weźmiemy do ręki siódmy tom Snyderowskiej sagi, od razu rzuci się nam w oczy czarna, wręcz pogrzebowa okładka, na której widnieje Joker trzymający w rękach własną twarz (która została mu wycięta przez Dollmakera w DETECTIVE COMICS #1). Ubrany jest w kruczoczarny garnitur. Jedynie trupio blada twarz szalonego klauna kontrastuje z resztą tła. Do tego ten tajemniczy i intrygujący tytuł: „Ostateczna rozgrywka". Po tych wskazówkach nie trudno zorientować się, że Snyder prezentuje nam ostatni akt odwiecznej tragedii pt. „Batman kontra Joker”. Teraz wybrzmią ostatnie kwestie, aktorzy pokłonią się i znikną za kulisami. Kurtyna powolnym ruchem zakryje scenę. Widzowie może zaczną bić brawo. A może jednak nie. Kto wie?

Joker po krótkiej przerwie ponownie wraca do Gotham. Silniejszy i groźniejszy niż kiedykolwiek. Przez wiele lat myślał, że nie może istnieć bez Batmana. W końcu zdał sobie sprawę, jak bardzo się mylił....

Turysta | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetny,niesamowity,niepokojący,wyjątkowy,idealny,dzieło skończone...bo to jest dzieło i waham się by przed słowem"dzieło" dodać cztery literki "arcy".Ale chyba nie...chociaż...może ktoś inny się odważy.Ale do rzeczy,czym ujęła mnie ta opowieść?Historia,rysunki,sposób przedstawienia i to zakończenie,pasujące do opowieści a jednak takie przeciw,któremu protestujemy.Jednak gdyby było inaczej,jakiś bat-happy end...czy wtedy też byśmy protestowali?Kto wie.Zakończenia nie zdradzę,to byłby dopiero żart(na miarę żartu Jokera)POLECAM.

AliEns00 | 2017-01-23
Przeczytana: 10 grudnia 2016

7 tom runu Snydera i Capullo przynosi nam ostateczne rozwiązanie konfliktu pomiędzy tytułowym bohaterem a szalonym klaunem.
Po wydarzeniach, które poznaliśmy w albumie "Śmierć rodziny" Joker powraca do Gotham, jednak tym razem jego celem nie jest klasyczne zasianie chaosu, jak to ma w zwyczaju, a całkowite rozliczenie się z Batmanem. Niestety Snyder przekombinował, w mojej opinii całkowicie niepotrzebny był wątek z Ligą Sprawiedliwości, który już na początku negatywnie wpłynął na mój odbiór fabuły. Lepszym rozwiązaniem byłoby skupienie się na mieście, rywalizacji pomiędzy dwójką odwiecznych rywali oraz detektywistycznych cechach Uszata.
Po załatwieniu sprawy z pobratymcami z drużyny, kolejne zeszyty skupiają się już na szczęście na postaci Nemesis Gacka a komiks staje się bardzo brutalny i dotyka mistycznych tajemnic Księcia Zbrodni.
Wątek długowieczności antagonisty, pojawiającego się w różnych epokach Gotham mógł być ciekawy (pomyślałem o nawiązaniu do "TO" Kinga, gdzie...

Adawar | 2017-01-08

Brak mi słów na określenie tego jak bardzo mi się ten komiks podobał ! Snyder wraz z Capullo stworzyli chyba najlepszą serię z Gackiem i postawili wwwyyyysssssooookkkkoooo poprzeczkę dla innych twórców którzy będą tworzyć historie z Batmanem .

HazlemDukleypb | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiks
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Wraz z Śmiercią Rodziny tworzy najlepszą ,póki co ,część runu Snydera i Capullo.
Historia zrobiona jest w typowy dla tego scenarzysty sposób, który mi osobiście bardzo odpowiada,ale widać też niezwykle ciekawą gre kontrastów z trzecim tomem serii.Warstwa wizualna jest piękna jak zawsze u Grega Capulllo, trzeba pochwalić też pieczołowicie nałożone kolory, które tworzą odpowiedni klimat w każdym kadrze. Całość ma przejmujące zakończenie, będące ostateczną puentą historii o Batmanie.

NieZnamSięToSięWypow | 2017-10-22

Nie ma co ukrywać – historia Scotta Snydera, to jedna z ciekawszych i bardziej zajmujących opowieści o Batmanie spośród ostatnio wydanych w Polsce. Ostateczna rozgrywka składająca się z materiałów opublikowanych w sześciu oryginalnych albumach Batman #35-40, dostarczy porcję naprawdę wyborowej zabawy, i to nie tylko miłośnikom Batmana, ale również osobom, które z Nietoperzem nie miały za wiele wspólnego.

Pełna recenzja na Nie znam się, to się wypowiem:

Włodi | 2018-02-19
Przeczytana: 2017 rok