Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: PILOTKA
Wydawnictwo: Poławiacze Pereł
Dorota Wojciechowska
Róża_Bzowa

Pamiętacie przebojową i obsypaną nagrodami „Kosmonautkę” oraz równie wesołą „Strażaczkę”? Polubicie „Agentkę”! Dwanaście mam, a wśród nich: leśniczka, taksówkarka, zegarmistrzyni… – nasze mamy to prawdziwe pionierki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dziewczynek, jak i chłopców!), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia. Mama kaskaderka „nie używa napojów...

Dwanaście mam, a wśród nich: leśniczka, taksówkarka, zegarmistrzyni… – nasze mamy to prawdziwe pionierki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dziewczynek, jak i chłopców!), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia. Mama kaskaderka „nie używa napojów wyskokowych”, a złotniczka trenuje z dziećmi karate, które u niej jest „najwyższej próby”!

Krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, przebojowo zilustrowane. Dobra zabawa gwarantowana!

Ilustracje Dorota Wojciechowska.

Ilustracje Dorota Wojciechowska
Seria Pilotka
Wydawnictwo Poławiacze Pereł
Oprawa twarda, 28 stron
Książka dla dzieci w wieku 3+ (3-103!)
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla najmłodszych (dzieci w wieku 1-3 lat)
Ocena Ogólna bardzo przyjemna
Książka „Agentka” to III tom serii Pilotka. Poznaliśmy już „Kosmonautkę”, „Strażaczkę”, a w przygotowaniu jest już IV tom roboczy tytuł „TATA”, każdy prezentujący 12 profesji.

Książka prezentuje zawody oraz ich nazwy w odpowiedniku żeńskim. Uczy, że każdy bez względu na płeć ma prawo stanowić o swojej przyszłości i dążyć za marzeniami.
Kobiety często nie są dopuszczane do wykonywania różnego typu ciężkich zawodów ze względu na to, iż są słabsze i delikatniejsze od mężczyzn lub to, że rodzice często nie potrafią zaakceptować tego, że ich dziecko bawi się zabawką nieodpowiednią do jego płci.
Książka przedstawia młodemu czytelnikowi postawę, kobiety – mamy silnej, wolnej i spełniającej...

Ajlinne | 2018-09-15
Przeczytana: 04 września 2018