Co kryje las?

Tłumaczenie: Monika Lutz
Wydawnictwo: Tatarak
Què s’amaga dins el bosc?
Monika Lutz
Róża_Bzowa

"Co kryje las?" - interaktywna książka dla dzieci powyżej 3 roku życia. Proste, oszczędne ilustracje odkrywają swe tajemnice i bogactwo po użyciu kolorowych filtrów - trzech, "magicznych" szkieł powiększających. Obrazki zamieniają się w żywą, barwną opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. Książka nie tylko bawi swoją "magiczną" formą, ale też tłumaczy podstawowe zjawiska przyrodnicze: deszcz, suszę, zależności między poszczególnym częściami ekosystemu.

źródło opisu: http://tatarak.com/pl/zapowiedzi/63-co-kryje-las-9788363522506.html

źródło okładki: http://tatarak.com/pl/zapowiedzi/63-co-kryje-las-9788363522506.html

Marek_B | 2019-09-04
Na półkach: Dzieci, Przeczytane

Książka, która pokazuje, że to co ukryte też potrafi być piękne.

Gramyiczytamy | 2019-05-08

Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem niepozornie. Rysunki a właściwie szkice są bez wyrazu, tekst ogranicza się wyłącznie do wskazówek dla czytelnika, ogólnie rzecz biorąc nic ciekawego. Jednak to tylko pozory, ponieważ "Co kryje las" skrywa w sobie tajemnicę, a my na każdej stronie mamy mnóstwo rzeczy do odkrycia. Do książki dołączona jest lupa z filtrami w trzech kolorach - zielonym, niebieskim oraz czerwonym. Gdy spojrzymy przez zieloną lupę, wydaje się, że las śpi, jest tylko cisza.. Przez niebieską lupę widzimy już pierwsze oznaki życia, las się budzi.. Natomiast gdy przystawimy sobie lupę czerwoną, odkryjemy wiele sekretów, kryjówek i to, co dzieje się pod ziemią. Książka jest magiczna i naprawdę tętni życiem! Latające ptaki, staw pełen ryb, owady siedzące na liściach - to wszystko możecie odkryć w tej oto książce, a na końcu dowiecie się jaka tajemnica lasu jest najbardziej strzeżona.
Książka jest naprawdę fascynująca! Mnie totalnie zauroczyła, łobuza zresztą też....

papryczka | 2019-01-06
Przeczytana: 2018 rok

Super, zupełnie coś innego niż dotychczas moje dzieci widziały, polecam