LIZARD nr 19

Wydawnictwo: GAD Records
20824432
czasopisma
Dawid J

Wydany po dłuższej pauzie 19 numer naszego magazynu niesie szereg ciekawostek. Po pierwsze do gazety jest dołączona niezwykle interesująca płyta projektu Cerebus. Po drugie dołożyliśmy wszelkich starań, by treść była równie ciekawa. Spis treści przedstawia się następująco: Riverside. O nowej ekscytującej płycie z Mariuszem Dudą rozmawia Przemysław Siwik. Dodatkowo tekst jest uzupełniony o...

Riverside. O nowej ekscytującej płycie z Mariuszem Dudą rozmawia Przemysław Siwik. Dodatkowo tekst jest uzupełniony o wypowiedzi Roberta Srzednickiego zdradzającego kulisy powstania płyty Love, Fear and The Time Machine.
Rimbaud. Tomasz Budzyński opowiada Bartoszowi Leśniewskiemu o projekcie, który powołał do życia razem z Mikołajem Trzaską i Michałem Jacaszkiem.
Raphael Rogiński, nietuzinkowy gitarzysta, fascynująca postać, współtwórca wielu zespołów (m. in. Shofar, Cukunft, Alte Zachen, Wovoka) opowiada szeroko nie tylko o nich, ale również o swoim dorobku solowym. Z artystą rozmawiał Bartosz Leśniewski.
The Beatles. Amerykańska dyskografia zespołu.
Jimi Hendrix. Sceniczny żywot artysty przybliża Witold Zimowski.
Boredoms. Jan Biernacki zastanawia się, co japońscy szaleńcy mają wspólnego z Can?
Godspeed You! Black Emperor. Historię grupy oraz jej dorobek przybliża Jan Biernacki.
Blind Faith. Kolejny organizm jednopłytowy dogłębnie przeanalizowany i opisany przez Piotra Chlebowskiego.
Progresywny Rzecznik Ludu. Patryk Antosiak i Jakub Szczepaniak dyskutują o symphonic progu z Francji oraz prezentują drugą część Alfabetu krautrocka.
Robert Johnson. Dlaczego upatrujemy w nim patrona muzyki rockowej? Na to pytanie odpowiada Bartosz Buchholz.
Bob Dylan. Kroniki. Tom I jako zachęta do zapoznania się z dorobkiem amerykańskiego barda.
Literatura i muzyka. Lista płyt, które łączą obie te dziedziny sztuki – w subiektywnym wyborze Bartosza Leśniewskiego i Bartosza Buchholza.
Stańko i Witkacy. Miejsca wspólne dla obu tych postaci wyszukuje Rafał Zbrzeski.
Velvet Underground & Nico. Płyta z bananem na okładce. Kulisy jej powstania przybliża Bartosz Buchholz.
The Rolling Stones. Jak rodził się unikalny styl gitarowy tej formacji? Co do muzyki wnosili kolejni gitarzyści? Na te pytania odpowiedzi szuka Adam Glinkowski.
Królestwo analogowych syntezatorów. Elektroniczne perełki z lat 70. wygrzebał i opisał Aleksander Filipowski.
Polish Jazz. Przelotu po najwspanialszych dokonaniach serii dokonał Rafał Zbrzeski.
Recenzje nowości: Riverside, Battles, David Gilmour, Hashtag Ensemble, Iron Maiden, Magma, Keith Richards.
Recenzje archiwalne: Tony Banks, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Van Der Graff Generator, Miles Davis.
Recenzje książki: Republika, Maciej Maleńczuk, Janis Joplin, Bruce Springsteen, Ozzy Osbourne.
Poradnik kupującego: The Mars Volta.
Steve Gould i Dave Kaffinetti. Nie tylko o Rare Bird… Z artystami rozmawiał Krzysztof Opalski.
Vielkich Braaw Generator: O tym, jak scenicznie prezentują się Skaldowie, Lizard oraz Uriah Heep informuje Michał Chalota.

źródło opisu: www.lizardmagazyn.pl

9 (2 ocen i opinii)
Chmura
Claudia Pietschmann

8 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

5 (2 ocen i opinii)
Lhotse'89. Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki
Elżbieta Piętak , Dariusz Piętak

8 (1 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

7,4 (817 ocen i opinii)
Truciciel
Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!