Bajka jak lekarstwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo SBP
9788364203589
popularnonaukowa
India

Książka teoretycznie i praktycznie przybliża nam problemy związane z wykorzystaniem bajkoterapii w pracy wychowawczej z grupą. Dostajemy konkretne rady jak wstępnie przygotować zajęcia i jak je zorganizować. Szczegółowo scharakteryzowano uczestników procesu bajkoterapeutycznego - dzieci (zwracając szczególną uwagę na dzieci z trudnościami adaptacyjnymi, przewlekle chore i niepełnosprawne intelektu­alnie) i rodziców. Poruszono również kwestie związane z cechami osobowościowymi i umiejętnościami nauczyciela terapeuty. W książce zamieszczono także konkretne pomysły na pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Po lekturze książki nie pozostaje nic innego jak zacząć prowadzić zajęcia z dziećmi, dzięki którym będą budować własne zasoby osobiste i uzyskają wsparcie w `trudnych` sytuacjach.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/bajka-jako-lekarstwo/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/bajka-jako-lekarstwo/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!