Superman / Batman: Supergirl

Okładka książki Superman / Batman: Supergirl
Jeph LoebPeter Steigerwald Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Superman / Batman (tom 2) komiksy
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Superman / Batman (tom 2)
Tytuł oryginału:
Superman / Batman: Supergirl
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2016-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2016-03-16
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328116337
Tłumacz:
Jakub Syty
Tagi:
DC Comics Superman Batman Supergirl
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Batman: Długie Halloween Jeph Loeb, Tim Sale
Ocena 8,2
Batman: Długie... Jeph Loeb, Tim Sale...
Okładka książki Batman: The Hush Saga Omnibus Paul Dini, Jim Lee, Jeph Loeb, Dustin Nguyen
Ocena 8,0
Batman: The Hu... Paul Dini, Jim Lee,...
Okładka książki Nieskończony kryzys. Tom 2 Joe Bennet, Dale Eaglesham, Phil Jimenez, Geoff Johns, Joe Kelly, Jeph Loeb, Jerry Ordway, George Pérez, Ivan Reis, Greg Rucka, Jesús Saíz, Gail Simone
Ocena 7,3
Nieskończony k... Joe Bennet, Dale Ea...
Okładka książki Spider-Man: Niebieski Jeph Loeb, Tim Sale
Ocena 7,6
Spider-Man: Ni... Jeph Loeb, Tim Sale...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Amerykańska Liga Sprawiedliwości JLA: Ziemia Dwa Gardner Fox, Carl Gafford, Joe Giella, Carmine Infantino, Laura Martin, Grant Morrison, Frank Quitely
Ocena 6,5
Amerykańska Li... Gardner Fox, Carl G...
Okładka książki Flashpoint - Punkt krytyczny Geoff Johns, Andy Kubert
Ocena 7,4
Flashpoint - P... Geoff Johns, Andy K...
Okładka książki JLA - Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Tom 1 Ken Branch, John Dell, Pat Garrahy, Oscar Jiménez, John Kalisz, Tom J. McGraw, Mark Millar, Grant Morrison, Howard Porter, Anibal Rodriguez, Chip Wallace
Ocena 6,7
JLA - Amerykań... Ken Branch, John De...
Okładka książki Sprawiedliwość Doug Braithwaite, Jim Krueger, Alex Ross
Ocena 7,6
Sprawiedliwość Doug Braithwaite, J...
Okładka książki Wieczne zło David Finch, Geoff Johns
Ocena 7,0
Wieczne zło David Finch, Geoff ...
Okładka książki Nowa granica Darwyn Cooke, Dave Stewart
Ocena 7,6
Nowa granica Darwyn Cooke, Dave ...
Okładka książki Batman: Cmentarna szychta Marguerite Bennett, Greg Capullo, Andy Clarke, Wes Craig, Gerry Duggan, Andy Kubert, Alex Maleev, Matteo Scalera, Scott Snyder, James Tynion IV
Ocena 6,2
Batman: Cmenta... Marguerite Bennett,...

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
90 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
544
540

Na półkach:

Superman i Batman, ich wspólna rywalizacja bądź w najlepszym wydaniu: współpraca owocująca pokonaniem wspólnego wroga, jednostki bądź jednostek zagrażających ludzkości, to jeden z najważniejszych i najstarszych duetów superbohaterskich w dziejach. Ich pierwsze pojawienie się datowane jest na iście prehistoryczne popkulturowo czasy – koniec lat 30-tych XX w., a miało to miejsce w wydaniach "Action Comics" i "Detective Comics", które to tworzyły początkową oś, od której swój podbój rozpoczęły czasy amerykańskiej złotej ery komiksu. Pierwsze wspólne pojawienie się Bruce’a Wayne’a i Clarka Kenta, a co za tym idzie ich prawych, bohaterskich alter-ego odbyło się na łamach 76 numeru Supermana z 1952r. Ich losy utorowały ścieżkę nietuzinkowym, barwnym obrazkowym opowieściom, gdzie najbardziej popularne były te kreujące potyczki z potężnym, zaopatrzonym w wyzierające z oczu promienie Omega, pochodzącym z Apokolips łotrem Darkseidem, Lexem Luthorem, "Legionem Zagłady" , Doomsday’em i między innymi... batalie pomiędzy sobą. To ostatnie stwierdzenie mogłoby wydawać się dziwnie obce, a głównie ze względu samą ideę pojedynku tych osobistości, które powinny stać na straży porządku i bezpieczeństwa na świecie oraz być pierwszą linią obrony przed kosmiczną napaścią. Jednak z drugiej strony, nie patrząc na zamiary Supermana i Batmana, sama ich obecność jako najbardziej wpływowych i mocarnych istot na Kuli Ziemskiej, wymusza między nimi konflikt. „Mroczny Rycerz” w oczach „Syna Kryptonu” zawsze będzie podrzędnym organizmem, lecz to on przeważnie kryje w zanadrzu jakąś tajną, ukrytą na ostatnią chwilę, broń, przeciwko temu pierwszemu.

Współpraca bądź drobna utarczka. Kooperacja lub Bitwa. Tę patosową atmosferę, jak kordon otaczającą Batmana i Supermana można wytłuszczyć prostym i wiele mówiącym zdaniem: „Bogowie są wśród nas”. Wystarczy zaznajomić się z serią komiksową "Superman/Batman", która rozpoczęła się zeszytem "Wrogowie Publiczni", by zrozumieć działanie jednych z najbardziej ikonicznych sylwetek amerykańskiego komiksu. Mogę jedynie żałować, że serię tą rozpocząłem mocno alternatywną historią, w której ci dwaj herosi stali się przywódcami światowego pokoju, jedynym egzekutorem prawa i symbolem wszelkiej władzy. Tom 3 "Władza absolutna" można surowo podsumować zapytaniem: „co by było gdyby... ludzkość stała się zależna od woli Człowieka ze Stali i Mściciela Gotham?". Po lekturze tego wydania szczególnie powinno się to zrozumieć, i przede wszystkim zdać sobie sprawę, że z możliwościami niniejszej dwójki nie ma żartów. Na tym numerze się nie zatrzymujmy i idźmy dalej, doświadczając kolejnych epizodów z eventu "Superman/Batman". Po "Władzy absolutnej" kolejnym zeszytem w cyklu, który warto zgłębić do ostatniej komiksowej kropli tuszu, ostatniego rysunku i tekstu zawartego w chmurkach jest "Supergirl" autorstwa Loeba, Turnera, Steigerwalda. Doświadczenie komiksomaniaka podpowiadało mi, że i tym razem również będę usatysfakcjonowany wyjątkową, jak na standardy obrazkowych historii, narracją, którą w swych dymkach przekazują Superman i Batman. I muszę przyznać, że się nie myliłem. Oprócz herosów opowiadających dzieje wydarzeń w komiksie, solidnym rozwiązaniem było wplecenie w macierz otaczającą przestrzeń: sylwetki "Kary Zor-El" – kuzynki Supermana, również jak on Kryptonki. Przedstawiona tu linia fabularna ma swoją adaptację w postaci animacji pełnometrażowej: "Superman/Batman: Apokalipsa" i jest ona kontynuacją "Superman/Batman: Wrogowie Publiczni”, która podobnie rzecz ujmując, jest adaptacją wydania od DC o tym samym tytule. Dlatego też, przed lekturą niniejszego komiksu, nad którym teraz deliberuję, jeśli nie mamy możliwości przeczytania początkowego tomu cyklu, pasowałby zapoznać się z ogólnym spoiwem fabularnym "Wrogów Publicznych", oglądając jego animowaną wersję. Możemy być zaskoczeni obrotem spraw w tej produkcji, lecz o wiele, wiele więcej będzie się dziać w "Superman/Batman: Supergirl – tom 2".

Kara Zor-El-to ikoniczna żeńska postać z klanu herosów Uniwersum "Detective Comics". W historiach tego wydawnictwa kryptonianka nie występuje aż nadto często. Przeważnie kręci się koło Supermana lub towarzyszy "Lidze Sprawiedliwości". Jej osobie nie poświęca się pojedynczych numerów czy całych cykli wydań, co jest w większej mierze dobrym rozwiązaniem. Bohaterkę kreuje się wtedy jako bardziej tajemniczą, lecz, czy równie potężną co Kal-El? Wagę pytania dodatkowo uwydatnia serial "Supergirl", który obecnie jest w trakcie emisji swojego trzeciego sezonu. W ogólnym streszczeniu produkcja od "CW" opowiada historię Kary Zor-El, która ewakuując się z kapsuły ratunkowej z poddanego destrukcji Kryptonu, natrafia na strefę fantomową: płaszczyznę pomiędzy fałdami 4-ro wymiarowej przestrzeni, gdzie czas oddziela się od Wszechświata i traci znaczenie. Po, wydawałoby się przebywaniu tam bez końca Kara trafia na Ziemię, gdzie wychowuje ją rodzina Danversów. Po 13-tu latach oswajania się ze swoją mocą, a są to m.in. pokonywanie siły grawitacji – latanie, wysokoenergetyczne laserowe wiązki strzelające z oczu, niebotyczna siła, superprędkość i wiele innych mocarnych atrybutów, Kara w końcu ujawnia światu, że istnieje. Ratuje opadający do wód National City samolot. Odtąd jej życie nie będzie takie samo. Nauczenie się meandrować pomiędzy swoją prawdziwą kryptońską tożsamością, a przybraną osobowością Kary Danvers, to jej obowiązek.

O powyższym serialu warto było wspomnieć. Nie jest to, co prawda komiks, ale osobne Uniwersum, które na pewno uzupełnia obrazkowy pierwowzór Supergirl o jej inne nietuzinkowe dzieje. Produkcja od "CW" jest częścią świata Arrowverse, i na pewno miała jakiś wpływ na to, że sięgnąłem po "Superman/Batman: Supergirl- tom 2" niż po tom 4-ty czy 5-ty z cyklu. Dlatego też, co do tego komiksu miałem pewne oczekiwania, a wliczając w to wszystkie aspekty łącznie z serialem: na tym zeszycie od "Detective Comics" się nie zawiodłem.

Jeśli nie czytaliście żadnego komiksu do tej pory, a chcielibyście od czegoś zacząć, to wygląd okładki części drugiej z obrazkowego cyklu DC "Superman/Batman" obowiązkowo zwróci waszą uwagę. W Pasku między dwoma dużymi prostokątami, w jej przedniej części, umieszczone jest połączone logo "Mrocznego Mściciela" i "Człowieka ze Stali". W emblemat nietoperza z lekko rozciągniętymi i wydłużonymi skrzydłami, wpisany jest symbol rodu "El". Szeroki pasek wokół niego jest niebieskawej odblaskowej barwy, dostosowanej do stroju Kryptonianki. Muszę przyznać, że taka oprawa tego wydania jest jedną z najpiękniejszych linii graficznych okładek komiksów, które są wydawane obecnie.

"Superman/Batman: Supergirl - tom 2" tym razem startuje w Gotham. Otóż Bruce Wayne w roli swego alter ego, udaje się zbadać nabrzeże Gotham City. W wodach zatoki spoczywa tajemniczy obiekt. Ni to kapsuła ratunkowa, ni to kosmiczny mikro-myśliwiec czy pojazd o wydłużonym wrzecionowatym kształcie. Dokładniejsze próby jego zbadania skutkują niespodziewanym zaskoczeniem. Istota o wyglądzie młodej kobiety podkrada się do Batmana pracującego już na powierzchni i przez przypadek lekko go nokautuje. Nieznajoma się tym w ogóle nie przejmuje. Nie zwraca nawet uwagi na rosłych typków, którzy widząc jej nagość postanawiają to jakoś wykorzystać. Dziewczyna jest zdezorientowana, próbuje się bronić. Konsekwencją tego jest odkrycie mocy jakie posiada. Swołocz ucieka w popłochu, lecz na tym etapie historii poznajemy zalążek możliwości Supergirl, który stale rośnie. Co wydaje się logiczne, taką potęgę trzeba pielęgnować. Nagłe pojawienie się Wonder Woman poskutkowało zabraniem ,,nieokrzesanej” Kary na Themyscirę – odizolowaną od świata, zaklętą w czasie siedzibę Amazonek. Gdy Supergirl opuszcza wyspę i wraca do normalnego życia, uczy się bycia człowiekiem, życia wśród ludzi, bo ponoć wadą "Kal-ela" nie była tylko mała odporność na Kryptonit, lecz słabość do ludzi, chęć pomagania i współpracy z nimi. Interwencja Darkseida na Ziemi pozostała tylko kwestią czasu. Najpierw potężny, najeżony setkami grubych kostnych kolców i mający ciężką powłokę skórną: stwór Doomsday. Potem parademony, wykorzystanie Motherboxów do teleportacji na Apokolips i starcie z Imperatorem podbijającym liczne światy: Darkseidem, który obiecywał pozostawienie Supergirl w spokoju. Zanim do tego doszło, Kara została omamiona przez Moc tytana, gdyż została zmuszona służyć mu jako członkini jego armii przybocznej. Dynamika niniejszego komiksu jest zadziwiająca. Ujmujący los kuzynki Supermana dopełniają żółte i niebieskie prostokąciki, które nie wychodzą bezpośrednio od bohatera, lecz stanowią myśli i rozważania, jakby Superman bądź Batman sami tworzyli linię fabularną komiksu, opowiadając czy też wspominając dane dzieje z perspektywy obserwatora. Stanowią one kwintesencję serii "Superman/Batman", inteligentnie oceniając charakter postaci.

Porządne Cliffhangery niniejszego zeszytu od DC, cudowna, eskalująca młodość, jak i powagę Darkseida czy Batmana przy pomocy twardego szkicu, grafika. Obłędnie podkreślane atrybuty fizyczne postaci: seksapil Supergirl czy którejś z Amazonek oraz zakończenie komiksu. Punkty te, to nie wszystkie zalety tego numeru. Przeczytaj! A Sam się przekonasz.

Superman i Batman, ich wspólna rywalizacja bądź w najlepszym wydaniu: współpraca owocująca pokonaniem wspólnego wroga, jednostki bądź jednostek zagrażających ludzkości, to jeden z najważniejszych i najstarszych duetów superbohaterskich w dziejach. Ich pierwsze pojawienie się datowane jest na iście prehistoryczne popkulturowo czasy – koniec lat 30-tych XX w., a miało to...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    114
  • Posiadam
    52
  • Chcę przeczytać
    35
  • Komiksy
    26
  • Komiksy
    6
  • Komiks
    6
  • DC Comics
    6
  • 2019
    3
  • Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
    3
  • Komiksy przeczytane
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Superman / Batman: Supergirl


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także