JLA: Earth 2
komiksy
Jacob

Tom 10 Ziemia dwa Pierwotnie wydano we wrześniu 2000 roku. Ultraman, Owlman, Superwoman, Power Ring i Johnny Quick tworzą Amerykański Syndykat Zbrodni. Są gronem obdarzonych superomocami, skorumpowanych strażników na planecie Ziemia, łudząco podobnej do naszej. Kiedy ich szlachetne sobowtóry przenikają do ich świata z innego wymiaru, stąją się wyzwaniem dla okrutnych praktyk antybohaterów....

Tom 10
Ziemia dwa
Pierwotnie wydano we wrześniu 2000 roku.

Ultraman, Owlman, Superwoman, Power Ring i Johnny Quick tworzą Amerykański Syndykat Zbrodni. Są gronem obdarzonych superomocami, skorumpowanych strażników na planecie Ziemia, łudząco podobnej do naszej. Kiedy ich szlachetne sobowtóry przenikają do ich świata z innego wymiaru, stąją się wyzwaniem dla okrutnych praktyk antybohaterów. Czy Syndykat Zbrodni zdoła pokonać Ligę Sprawiedliwości? I czy potrafi rozszerzyć swoje wpływy na świat Supermana, Batmana i Wonder Woman?

Zeszyt Flash #123
Pierwsze wydanie we wrześniu 1961 roku.

W jednej z najważniejszych opowieści ze Srebrnej Ery komiksu współczesny Flash - Barry Allen - przenosi się do równoległego wszechświata, gdzie spotyka swojego poprzednika ze Złotej Ery, oryginalnego Flasha, Jaya Garricka.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Marcin | 2016-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Bardzo fajna lektura. Pomysł z lustrzanym odbiciem Ziemi i jej bohaterów bardzo trafiony :) a.... i jeszcze rysunki, swietne, moze nie mroczne jak lubie ale naprawde spoko :) mogłoby tylko być ociupinke wiecej BATMANA :)

Wkp | 2018-04-04
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

LIGA NIESPRAWIEDLIWOŚCI

Kiedy wiele lat temu – przy okazji pierwszego polskiego wydania (nakładem wydawnictwa Fun Media) – recenzowano ten komiks na łamach magazynu Produkt, pisano, że jest mądrzejszy niż dialogi w X-Menach. Inny magazyn branżowy, Wizard, umieścił ten album na 78. miejscu najlepszych komiksów wszech czasów, stawiając go ponad takimi tytułami, jak: Kryzys na nieskończonych Ziemiach, Batman: Mroczne zwycięstwo czy Azyl Arkham. Wszystko to sprawia, że czytelnicze oczekiwania odnośnie Ziemi 2 stają się bardzo wysokie. Czy komiks jest w stanie im sprostać? Nie, bynajmniej nie sprostał moim Bo choć do wspomnianych wyżej opowieści o Człowieku-Nietoperzu jest mu daleko, to naprawdę znakomita historia, bardziej rozrywkowa, niż skłaniająca do myślenia, jednak oferująca coś ponad to i mająca coś nowego do powiedzenia na temat odwiecznego konfliktu między dobrymi i złymi.

Lex Luthor z Drugiej Ziemi, świata zbudowanego z antymaterii, ucieka i przedostaje się do naszej...

Dorian_LC | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 05 stycznia 2017

ALTERNATYWNA RZECZYWISTOŚĆ

Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Ziemia 2, wydana w 2000 roku, a fabułę stworzył szkocki scenarzysta komiksowy Grant Morrison, znany z cyklu m.in. Batman, Superman, X-Men, czy Spawn.

Alternatywny świat. Wydanie poprzedza geneza JLA (w której skład weszli najwięksi superbohaterowie uniwersum DC: Aquaman, Batman, Flash, Green Lantern, Marsjański Łowca Ludzi, Superman i Wonder Woman) do wydarzeń rozgrywających się w komiksie.
Ciekawy pomysł opierający się na teorii światów równoległych otwiera duże pole dla fabularnych manewrów. Autorzy w równym stopniu skupili się na akcji, co wyjaśnieniu zjawiska przenikania się dwóch światów.
JLA: Ziemia 2 to pouczająca lekcja fizyki, pełnowymiarowe postacie zmagające się ze sprzecznymi uczuciami, ambitne dialogi, nieprzewidywalne zwroty akcji i udane zakończenie.

Czego można oczekiwać, kiedy najwięksi superbohaterowie JLA spotkają swoje mroczne odpowiedniki z Syndykatu Zbrodni? Oczywiście bezpośrednich...

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXLV

Aleksnader Luthor ucieka z alternatywnej rzeczywistości i przybywa na ziemię prosić Ligę o pomoc w pokonaniu Syndykatu Zła. W swojej rzeczywistości jest bohaterem tych dobrych, uciskanych przez sadystyczne odpowiedniki Batmana, Supdermana, Wonder Woman, Flasha i Green Lanterna. Razem wyruszają ocalić jego świat, ale jakie mogą mieć szanse?

To nie jest typowy komiks zderzający dwie alternatywne rzeczywistości. Wymyka się konwencjom, łatwym odpowiedziom i oczywistym wnioskom. Nie jest może idealny (panie Morrison, jeśli pisze pan o zderzeniu materii z antymaterią, niech pan najpierw zapozna się z fizyką i aspekatami takiego zjawiska, a jeśli nazywa pan w ten sposób rzeczy o zupełnie innym znaczeniu, dal podkreślenia ich odwrotności, niech pan znajdzie na to jakąs lepszą nazwę), ale na pewno stanowi jeden z lepszych przykłądów mądrego komiksu ("Mądrzejsze niż dialogi w X-Menach", jak napisano w recenzji w jednym z numerów Produktu, z czym zgadzam się...

The_5nake | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Wielka kolekcja komiksów sprawiła mi nie lada prezent, jako że ilekroć próbowałem się zabrać za komiksy DC nie miałem pojęcia od czego zacząć. Do tej pory 'Hush' i 'Długie Halloween' to dwa najlepsze, w mojej opinii, tytuły.
Ziemia dwa to historia multiuniwersum DC, gdzie ziemia Ligi Sprawiedliwości ma swoje lustrzane odbicie na ziemi dwa. Tam to co dobre u nas jest złe.
Lex Luthor przedostaje się na naszą ziemię i prosi ligę sprawiedliwości o pomoc w pokonaniu syndykatu zbrodni.

Świetne rysunki, szeroka gama bohaterów i wciągająca historia - czego fan DC może chcieć więcej od komiksu?

talkingroot | 2017-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Bardzo lubię koncepcję multiwersum DC - ten tom moim zdaniem przedstawia ją w udany sposób. Jest kilka scenariuszowych mielizn, ale całość czyta się szybko i przyjemnie. Świetny dodatek z klasycznym komiksem "Flash dwóch światów" (chociaż tekst na jednej stronie jest przesunięty w kadrach).

Johnny_Malini | 2017-02-15
Przeczytana: 11 lutego 2017

Komiks jest dobrze narysowany, może nawet bardzo, szczegółowo, z dbałością, stonowana kolorystyka, fajnie to wygląda. Jedynie twarze niektórych bohaterów, mianowicie Wonder Woman i Batmana, wyglądają nieco dziwnie, co tu dużo mówić brzydkie są. Ale cała reszta na plus.

Pomysł z drugą Ziemią, gdzie wszystko jest na opak, a każdy bohater ma swoje złe odbicie, wypada conajmniej dobrze. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby historia była bardziej rozbudowana i dopracowana, oraz gdyby pojawiło się kilka widowiskowych pojedynków pomiędzy swoimi odpowiednikami z obu światów. Jest dobrze, ale czegoś jednak brakuje.

'JLA: Ziemia Dwa' to całkiem porządny komiks, wnosi coś nowego i pozwala zobaczyć, jak wyglądałby świat gdyby kilka jednostek z supermocami, albo i nawet bez, działało po tej złej stronie, jak życie diametralnie by się zmieniło pod dyktando superzłoczyńców.

Joyofcomunism | 2017-02-24
Przeczytana: 11 lutego 2017

Rysunki Franks Quitely'ego jak zwykle bezbłędne, pomysł fajny ale fabuła... przeciętna. Poraz kolejny zraziłem się na Grancie Morrisonie (ale musze przyznać że dużo mniej niż zazwyczaj. Nigdy się do niego nie przekonam chyba i nie zrozumiem jego "kultowości".

Rebe | 2017-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2017

Przyzwoity komiks, okraszony przyjemnymi dla oka rysunkami.Bardzo fajny pomysł z równoległą rzeczywistością.Jedyne czego mi brakowało to jakiegoś epickiego starcia pomiędzy bohaterami Ligi Sprawiedliwości, a antybohaterami Syndykatu Zbrodni.
Generalnie wszystko na plus,ale bez fajerwerków.

Piotr | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

"Ziemia Dwa" ma dosyć prostą ale przyjemną fabułę. Jakości dodaje tutaj wizja alternatywnego świata. Jest on ciekawy i z miłą chęcią przeczytałbym całą serię rozgrywającą się w nim. Niestety, chociaż komiks czyta się niezwykle dobrze, trochę kuleją szczegóły. Alternatywne wersje bohaterów są w zasadzie tylko ogólnie nakreślone i chociaż brak ich dokładniejszej charakterystyki nie przeszkadza w odbiorze, to jednak chce się więcej. Nie ma też jakiegoś konkretniejszego bezpośredniego starcia, o które komiks aż się prosi. To jednak czepialstwo, bo komiks nie jest zły.

Jest to zapewne kwestia gustu i mojego osobistego poczucia estetyki, ale mam mieszane uczucia co do rysunków. Niby są one okej, ale na prawie każdej stronie jest przynajmniej jeden szczegół, który mnie odrzuca. Zdarza się, że czyjaś twarz wygląda dziwnie, ktoś ma groteskowo wielkie mięśnie, czy też za małą głowę. W pewnym momencie jedna postać wygląda nawet jakby bez powodu "rozpływała się" (wiem, dziwnie to...