Horimiya 7

Wydawnictwo: Waneko
ホリミヤ
komiksy
Satis

Do grona naszych dobrych znajomych dołącza ktoś zupełnie nowy, w dodatku niesamowicie przystojny. Czy okaże się jeszcze fajniejszy niż Miyamura? Skoro już o nim mowa, biedak musi stawić czoła nowym, dziwnym żądaniom Hori. Z kolei zbliżający się dzień sportu oznacza nadejście mrocznych dni dla przewodniczącego szkolnego samorządu…

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Bukku-recenzje | 2018-04-29
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Grupa przyjaciół poznaje jednego z najprzystojniejszych chłopaków w szkole. Czy pozycja w związku Miyamury jest zagrożona? Co więcej Hori ma bardzo specyficzną prośbę wobec swojego chłopaka. Czy chłopak podoła swojemu nowemu zadaniu? Jakby tego było mało, dużymi krokami zbliża się dzień sportu. Jak poradzą sobie przyjaciele? Czy miłość pomiędzy Hori i Miyamura przetrwa?

Nowy dzień — nowe przygody. Hori w dość zabawny sposób, dowiaduje się, czym jest zazdrość. Miyamura już nie stoi za wszystkimi, udając cień, ale otwiera się wobec swoich przyjaciół. To, co bardzo mi się spodobało, to ukazanie, w tych tomach, słabych stron postaci. To uświadamia nam, że każdy ma swoje mocne, jak i słabe strony. Nikt nie jest idealny. Osoby, które stały z boku, będą miały swoje '5 minut' w mandze.

Bardzo spodobał mi się sposób ukazania dnia sportu. Z jednej strony mamy rywalizację pomiędzy przyjaciółmi, z drugiej strony — tak dużo sytuacji i dialogów komediowych, że aż żałuję, że ja sama nie brałam...

silwana | 2017-12-31
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Uwielbiam tę mangę. Pełno w niej humoru, przystojnych bohaterów i fajnych sytuacji.

Wkp | 2017-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2017

MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ I INNE KATASTROFY

W „Horimiyi” cenię wiele rzeczy. Zaczynając od sympatycznych, rozbrajających swoją logiką bohaterów, przez lekką, ale bardzo prawdziwą treść, po szalone sytuacje, w jakie się wikłają. Najbardziej lubię jednak dwie rzeczy: romantyczne emocje i humor, przez który nie mogę opanować ataków śmiechu. Po poważniejszym tomie 6, siódemka znów śmieszy do łez, a że pojawiają się nowi bohaterowie, dzieje się tyle, że tom nie tyle czyta się, co pochłania bez ochoty na chwilę przerwy.

Związek Hori i Miyamury osiągnął już pewien poziom i stałość, wszystko w ich życiu toczy się w ustalonym rytmie, ale oto dziewczyna dochodzi do wniosku, że chłopak traktuje ją inaczej niż znajomych. Przyjaciela w końcu beszta bez wytchnienia, a przy niej jest miły i uprzejmy. A przecież Hori to chodzący wulkan emocji, potrafi kogoś pobić (a właściwie ciągle jej się to zdarza), zmrozić chłodem i przystopować wszelkie zapędy wrzaskiem, dlatego też żąda by Miymaura przestał być...

Lithiia | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Hori i jej tajemnicze "skłonności" wygrały wszystko! Zła wersja Miyamury po prostu powala. :D