W imieniu Polski Walczącej - 3 - Akcja pod Arsenałem

Seria: W imieniu Polski Walczącej
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
komiksy
ryszpak

Marzec 1943 r. Gestapo celnie uderza w warszawskie Szare Szeregi. W ręce Niemców wpada najpierw dowódca hufca praskiego phm. pchor. Henryk Ostrowski „Heniek”, a po kilku dniach – dowódca hufca „Południe” phm. pchor. Jan Bytnar „Rudy”. Czy złapani i katowani w siedzibie gestapo przy Al. Szucha harcerscy konspiratorzy będą mieli szansę na przeżycie? Czy zostaną pozostawieni własnemu losowi ? Na pomoc aresztowanym ruszają koledzy i przyjaciele z Grup Szturmowych Szarych Szeregów z Tadeuszem Zawadzkim „Zośką”, Aleksym Dawidowskim „Alkiem” i Janem Rodowiczem „Anodą” na czele. Są gotowi poświęcić życie. Organizują akcję odbicia aresztowanych w biały dzień, w centrum miasta. To pierwsza tak poważna dywersja bojowa w stolicy, wymaga zgody dowództwa Kedywu Komendy Głównej AK. Czas ucieka – „Rudy” i „Heniek” mogą nie przeżyć następnego przesłuchania. W końcu 26 marca przychodzi rozkaz: „Trzaskać”.

źródło opisu: http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/akcja-pod-arsenalem-26-marca-1943

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/247261-w-imieni...»

purpurowarosa | 2016-06-16

Super komiks. Naprawdę bardzo mi się spodobał, podobnie jak "Zamach na Kutscherę". Świetne rysunki, fabuła i tekst na bardzo wysokim poziomie. Dużym plusem jest dodatek historyczny i noty biograficzne bohaterów.

ryszpak | 2016-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2016

Czego dotyczyła akcja pod Arsenałem, opisywać chyba nie trzeba. Przynajmniej tym, którzy "Kamienie na szaniec" przeczytali - jako lekturę bądź z własnej i nieprzymuszonej woli (albo jedno i drugie).
Bardzo dobry komiks, jak zresztą cała seria. Ładnie narysowane postacie, akcja aż się wylewa ze stron. Polecam.