Relikwia

Wydawnictwo: Amber

Anglia, rok 1235. Osiemnastoletni Petroc przygotowuje się do święceń kapłańskich. Jego jedynym zmartwieniem są niechciane myśli o ziemskich pokusach, które niekiedy mącą jego czystą duszę. Lecz wraz z pojawieniem się tajemniczego templariusza w jego spokojne życie wkracza zło. Wkrótce oskarżony o mord i świętokradztwo musi uciekać i zawierzyć swój los... heretykowi.

wiejskifilozof | 2016-01-26

Mam ostatnio taki literacki konik.Czytam wiele książek,sensacyjno-przygodowych.Których akcja toczy się w dawnych czasach.
Gdzie zamiast policji są rycerze,konie zamiast aut.
Takie książki bardzo mi się podobają.
Relikwia,może nie tak bardzo.
Owszem zabójstwo duchownego,ucieczka.Podróż na Grenlandię,do Francji czy Grecji.
Może być ciekawa,ale dla mnie zabrakło.Chyba,tego klimatu średniowiecza.
Nie mogę tej książki więc wysoko ocenić.

Karo | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Wielokrotnie zdarzało mi się śmiać z głównego bohatera, który miał piekielnego farta i głupie szczęście do wszystkiego na co natrafił. Dla mnie Petroc zostanie niedorajdą, który zadziwia i pokazuje na co go stać.
Książka ma w sobie wszystko zachowując wszelkie granice smaku.
Do przeczytania jednym tchem.
Klimat w książce udziela się czytelnikowi do tego stopnia, ze w zależności od miejsca właśnie toczącej się akcji - czytający staje się członkiem załogi i przeżywa wszystko z postaciami z książki - uniesienia, adrenalinę, strach, czy błogi stan podczas ich pobytów w karczmie.

Entrophia999 | 2014-01-14
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Podróżując koleją, często mam ochotę zagłębić się w przyjemnej lekturze. Tak było i tym razem. Wiedząc, że przede mną prawie dwugodzinna podróż, kupiłam książkę. Właściwie był to impuls chwili. Kierując się opisem na okładce, liczyłam na wciągającą lekturę, historię pełną zagadek i niebezpieczeństw. Niestety, przeliczyłam się. Książka, choć krótka, dłużyła mi się niemiłosiernie. Stukot pociągu rytmicznie odmierzał minuty podróży i mojej męczarni w towarzystwie głównego bohatera Petroca – kandydata do święceń kapłańskich, owładniętego myślami o ziemskich pokusach, którego przygody zaczynają się w Karczmie Pod Pastorałem.
Muszę być jednak uczciwa, mniej więcej do połowy książki, miałam jeszcze nadzieję na pewien zwrot akcji. Jednak dalsza lektura pozbawiła mnie złudzeń. Od momentu wydarzeń w katedrze - zabójstwa diakona, potem ucieczki Petroca z miasteczka i wejścia na pokład „Kormorana”, jego losy rozmywają się w ciemnych wodach mórz i oceanów, które przemierza wraz z załogą....

amalgamat | 2015-02-15
Przeczytana: luty 2015

Młody, angielski mnich zostaje wplątany w intrygę zainspirowaną przez ambitnego biskupa. Znany mu dotychczas świat przestaje istnieć. Niesiony nurtem nieuchronności staje się mężczyzną, przed którym roztacza się wizja krwawych przygód i ziemskich przyjemności. Koncepcja, aby oprzeć fabułę na przeniknięciu byłego mnicha do szajki parającej się handlem relikwiami, przyprawia o dreszcze wzmagające wicher oczekiwań. Niestety, rozpływają się one już na przestrzeni pierwszych stron. Statek pełen nietuzinkowych charakterów, należących do zbieraniny z całego świata sunie przez morza i oceany, zahaczając o Grenlandię, Islandię, Francję, Włochy i Grecję. Nie czuć zupełnie klimatu dalekich podróży i różnorodnych miejsc. Otrzymujemy bezkształtny zlepek wydarzeń i postaci bez wyrazu. Na plus wybija się mocne zakończenie.

kryloc | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013