Nareszcie wolna

Okładka książki Nareszcie wolna
Mahtob Mahmoody Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
392 str. 6 godz. 32 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Endlich frei: Ich bin die Tochter aus "Nicht ohne meine Tochter". Hier ist die ganze Geschichte
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2016-03-14
Data 1. wyd. pol.:
2016-03-14
Liczba stron:
392
Czas czytania
6 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324035748
Tłumacz:
Łukasz Müller
Tagi:
Arabia dokument biografia
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki 186 szwów. Z Czeczenii do Polski. Droga matki. Anna Kaszubska, Zargan Nasordinova
Ocena 7,5
186 szwów. Z C... Anna Kaszubska, Zar...
Okładka książki I nie wróciłeś... Marceline Loridan-Ivens, Judith Perrignon
Ocena 7,3
I nie wróciłeś... Marceline Loridan-I...
Okładka książki Mała czarownica nominowana do Oscara Mbépongo Dédy Bilamba, Rachel Mwanza
Ocena 6,4
Mała czarownic... Mbépongo Dédy Bilam...
Okładka książki Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia Megan Lloyd Davies, Martin Pistorius
Ocena 7,5
Chłopiec-duch.... Megan Lloyd Davies,...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
103 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
32
32

Na półkach: ,

Książka – wspomnienia Mahtob Mahmoody, która jako czterolatka wraz z matką została wywieziona przez irańskiego ojca do jego ojczyzny i tam przez osiemnaście miesięcy więziona i zmuszana do życia w radykalnej islamskiej kulturze w czasie rewolucji ajatollahów w dawnej Persji. Niemniej nie jest to kolejna opowieść o kobiecie zachodu zakochanej „w niby nawróconym” muzułmaninie, a potem cierpiącej z powodu swojego zaślepienia, kiedy mąż wraca do korzeni i narzuca je szczególnie dzieciom. Historia porwanej i przetrzymywanej w islamskim kraju Mahtob zajmuje może jedną czwartą książki. Jest ciekawa, bo pokazuje jak z perspektywy dziecka wyglądało życie w czasie irańskiej rewolucji. Bardziej interesująca jest jednak relacja o radzeniu sobie z traumą po takich przeżyciach. Matka Mahmoody, która osiągnęła światową sławę dzięki książce wspomnieniowej, zrobiła wszystko, aby córka nie żyła w nienawiści do ojca, pamiętała też dobre chwile spędzone z nim w dzieciństwie. I ta książka jest właśnie o tym, że warto sięgać w głąb siebie, poszukiwać dobrych stron życia, innych ludzi… Najpierw małej dziewczynce pomagają uwolnić się od nienawiści relacje matki, potem wiara chrześcijańska, a na końcu studia psychologiczne. Bo Mahtob Mahmoody została w dorosłym życiu psychologiem. Ta książka sugeruje, że walka ze złymi emocjami, otwarcie na jasne aspekty otaczającego świata pomaga przezwyciężać nie tylko traumy emocjonalne ale też i choroby. Bardzo ciekawy jest fragment o pracy nad samoświadomością, dzięki której autorce udaje się wyjść na prostą w walce z nawracającym toczniem.
Wartością tej opowieści jest to, ze nie jest ona poświęcona ewangelicznemu wybaczaniu i nadstawianiu drugiego policzka. Mahtob, mimo prób podejmowanych przez ojca ( najpierw mających na celu uprowadzenie córki, potem już chyba tylko spotkanie) nigdy nie nawiązała z nim kontaktu. Po latach (ojciec zmarł w 2009 roku) wracając do wspomnień i korespondencji, sama stwierdza prawidłowość swojej decyzji, tym bardziej, że druga strona nigdy nie przyznała się do winy fałszując do końca całą historię. Niemniej ostateczna konkluzja jest taka, że panując nad własnymi uczuciami, można wyjść z traumy, przebaczyć i nie czuć nienawiści, wcale nie pojednując się w oprawcą.

Książka – wspomnienia Mahtob Mahmoody, która jako czterolatka wraz z matką została wywieziona przez irańskiego ojca do jego ojczyzny i tam przez osiemnaście miesięcy więziona i zmuszana do życia w radykalnej islamskiej kulturze w czasie rewolucji ajatollahów w dawnej Persji. Niemniej nie jest to kolejna opowieść o kobiecie zachodu zakochanej „w niby nawróconym” ...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    139
  • Przeczytane
    117
  • Posiadam
    68
  • Teraz czytam
    6
  • Literatura faktu
    4
  • Mam do przeczytania
    2
  • Ebook
    2
  • Przeczytane 2017
    2
  • Z biblioteki
    2
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nareszcie wolna


Podobne książki

Przeczytaj także