Tajemnice Sulejmana i Hürrem

Ringier Axel Springer Polska
2016-01-01
2016-01-01
Wspaniałe stulecie Sulejman Sułtanka Hürrem Turcy

Nie zawiodłem się. Książka ma mnóstwo ciekawych informacji. Jest opis życia w haremie, początki serialu Wspaniałe stulecie w Turcji, historia Hurrem z naciskiem na rozważanie czy była Polką itp. No i przede wszystkim wymowa wraz ze słowniczkiem i opis pewnych aktorów z ws.
Autorka książki pisze luźnym językiem, takim jak taka fajna nauczycielka historii.
Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Wspaniałe stulecie" ogląda się jak bajkę, w której dobro wciąż walczy ze złem. Dla polskiego widza jest to dość egzotyczna baśń, bo jej akcja rozgrywa się na Bliskim Wchodzie w epoce renesansu. Mam nadzieję, że ta książka pomoże Czytelnikom zrozumieć obyczajowość osmańską.

Zasady panujące w sułtańskim pałacu cierpliwie przybliżał mi pan profesor Dariusz Kołodziejczyk, za co chciałabym mu w tym miejscu serdecznie podziękować. Kolejne podziękowanka należą się panu Mateuszowi Gierynowi z firmy 4Horses Consulting - jedynemu Polakowi, który pracował na planie serialu i zechciał się podzielić ze mna swoimi wspomnieniami.

Oprócz wyjaśnienia tajników Haremu Pałacu Topkapi znajdą tu Państwo ciekawostki z życia kilku głównych aktorów.
Anna Mieczkowska, autorka książki

Tyle ciekawych informacji zawartych w tak krótkiej książeczce! Mogłaby być dłuższa! Dowiadujemy się po trochu o wszystkim - o tym jak wszystko naprawdę wyglądało w przeszłości, o tym jak kręcono serial, o trudnym odbiorze serialu w Turcji, o aktorach... i o wielu, wielu innych rzeczach. Naprawdę mnóstwo ciekawostek. Czyta się to tak szybko i przyjemnie, niektóre informacje są bardzo zaskakujące. I te z przeszłości, jak i te z teraźniejszości. Jestem w szoku jak bardzo nasz kraj różni się od Turcji. A przecież to nie jest nawet serial historyczny, a fabularny...
Świetna książka. Żałuję, że nie dowiedziałam się jeszcze więcej, ponieważ wszystko jest takie interesujące.
Jest mi jednak trochę przykro, że Meryem Uzerli czuła się tak źle grając Hurrem, ponieważ była to moja ukochana postać...

To w sumie taka pigułka informacji. Myślę, że można byłoby tę książeczkę rozbudować do porządnej ksiązki. Zdjęcia pierwsza klasa! Można zobaczyć aktorów od strony prywatnej. Dla fanów serialu zadowalające, tak sądzę;-) dla mnie wydanie w porządku, papier taki jaki powinien być.

Mini książeczka, dodana do gazety ''Fakt'', idealna pozycja dla fanów tureckiego serialu, popularnego w Polsce ''Wspaniałe Stulecie''.
Trochę krótka ale zawierająca mnóstwo interesujących ciekawostek o bohaterach, aktorach i historii. Można się dowiedzieć jak powstawał serial, i jak to było naprawdę w czasach panującego przez 46 lat, Sulejmana.

Świetna książeczka dla fanów WS, szkoda tylko że jest taka cieniutka.

Świetna książeczka dla fanów WS, szkoda tylko że jest taka cieniutka.

Fajne ciekawostki o serialu "Wspaniałe stulecie", postaciach, trochę o historii. Ja jestem na tak :)
Do kawy i dla miłośników Hurrem :)

Do kawy i dla miłośników Hurrem :)

Krótka jest ta książka, ale można dużo się z niej dowiedzieć na temat serialu Wspaniałe stulecie, który oglądałam z zainteresowaniem. Teraz porządkując półki natknęłam się raz jeszcze na to opracowanie i przeczytałam. Ciekawa pozycja.

Zbyt skrótowo podane,chociaż serial lubiłam.

Zbyt skrótowo podane,chociaż serial lubiłam.

fajne ciekawostki

fajne ciekawostki