Tajemnice Sulejmana i Hürrem

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
literatura faktu
Mia

"Wspaniałe stulecie" ogląda się jak bajkę, w której dobro wciąż walczy ze złem. Dla polskiego widza jest to dość egzotyczna baśń, bo jej akcja rozgrywa się na Bliskim Wchodzie w epoce renesansu. Mam nadzieję, że ta książka pomoże Czytelnikom zrozumieć obyczajowość osmańską. Zasady panujące w sułtańskim pałacu cierpliwie przybliżał mi pan profesor Dariusz Kołodziejczyk, za co chciałabym mu w...

Zasady panujące w sułtańskim pałacu cierpliwie przybliżał mi pan profesor Dariusz Kołodziejczyk, za co chciałabym mu w tym miejscu serdecznie podziękować. Kolejne podziękowanka należą się panu Mateuszowi Gierynowi z firmy 4Horses Consulting - jedynemu Polakowi, który pracował na planie serialu i zechciał się podzielić ze mna swoimi wspomnieniami.

Oprócz wyjaśnienia tajników Haremu Pałacu Topkapi znajdą tu Państwo ciekawostki z życia kilku głównych aktorów.
Anna Mieczkowska, autorka książki

źródło opisu: http://www.fakt.pl/kobieta/wspaniale-stulecie-ksia...(?)

źródło okładki: http://www.fakt.pl/kobieta/wspaniale-stulecie-ksia...»

magsta1995 | 2019-08-28
Przeczytana: 2016 rok

Anna Mieczkowska, autorka książki

Roza_V_Barlow | 2018-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2018

Tyle ciekawych informacji zawartych w tak krótkiej książeczce! Mogłaby być dłuższa! Dowiadujemy się po trochu o wszystkim - o tym jak wszystko naprawdę wyglądało w przeszłości, o tym jak kręcono serial, o trudnym odbiorze serialu w Turcji, o aktorach... i o wielu, wielu innych rzeczach. Naprawdę mnóstwo ciekawostek. Czyta się to tak szybko i przyjemnie, niektóre informacje są bardzo zaskakujące. I te z przeszłości, jak i te z teraźniejszości. Jestem w szoku jak bardzo nasz kraj różni się od Turcji. A przecież to nie jest nawet serial historyczny, a fabularny...
Świetna książka. Żałuję, że nie dowiedziałam się jeszcze więcej, ponieważ wszystko jest takie interesujące.
Jest mi jednak trochę przykro, że Meryem Uzerli czuła się tak źle grając Hurrem, ponieważ była to moja ukochana postać...

Octus | 2018-03-05
Przeczytana: styczeń 2016

To w sumie taka pigułka informacji. Myślę, że można byłoby tę książeczkę rozbudować do porządnej ksiązki. Zdjęcia pierwsza klasa! Można zobaczyć aktorów od strony prywatnej. Dla fanów serialu zadowalające, tak sądzę;-) dla mnie wydanie w porządku, papier taki jaki powinien być.

Wiedźminka | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2017r.
Przeczytana: 04 lutego 2017

Fajne ciekawostki o serialu "Wspaniałe stulecie", postaciach, trochę o historii. Ja jestem na tak :)
Do kawy i dla miłośników Hurrem :)

neslihanczyta | 2016-10-10

Mini książeczka, dodana do gazety ''Fakt'', idealna pozycja dla fanów tureckiego serialu, popularnego w Polsce ''Wspaniałe Stulecie''.
Trochę krótka ale zawierająca mnóstwo interesujących ciekawostek o bohaterach, aktorach i historii. Można się dowiedzieć jak powstawał serial, i jak to było naprawdę w czasach panującego przez 46 lat, Sulejmana.

Princess | 2016-10-02

Świetna książeczka dla fanów WS, szkoda tylko że jest taka cieniutka.

MagicAtena | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Polscy autorzy

Serial uwielbiam, więc książeczkę kupić musiałam. Nawet ciekawa, trochę szkoda, że taka cienka.

Olga | 2016-03-27
Przeczytana: 26 marca 2016

Dobra dla fanów serialu. Ja oglądam sporadycznie, ale postanowiłam przeczytać, bo chciałam się dowiedzieć, co w nim widzi moja rodzina. :p
Podobało mi się porównanie serialu z faktami.
Mniej podobało mi się to, że w bibliografii jest wikipedia i "Rewia".
Wydanie jest średnie - papier jak ze zwykłej drukarki, parę literówek, kartki trochę się marszczą i ogólnie wygląda to jak byle gazetka.

Przemysław | 2016-03-22

Przyjemna książeczka, prezentująca kulisy powstawania serialu, obyczaje panujące w Imperium Osmańskim. Gratka dla oglądających :)

isabelle142 | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Przechodząc dzisiaj obok ulubionego kiosku zauważyłam w witrynie tę niepozorną książeczkę ze znajomymi postaciami na okładce. Moja mama jest wielką fanką "Wspaniałego stulecia", samej zdarzyło mi się obejrzeć część odcinków, choć nigdy nie robiłam tego regularnie. Szczególnie zauroczona byłam kostiumami i niektórymi postaciami (ach, Mustafa! ach, Bali-Bej!)... Kiedy więc usłyszałam, że cena owej książeczki to raptem 7,99 zł, niezwłocznie ją zakupiłam i niemal od razu przeczytałam.
Tekstu nie ma tutaj szczególnie dużo, są za to przepiękne zdjęcia (mnóstwo!) i ilustracje. W książeczce można znaleźć ciekawostki dotyczące serialu, kultury tureckiej, epoki, w której rozgrywały się owe wydarzenia, a także o życiu prywatnym aktorów, wcielających się w najważniejsze postacie.
Myślę, że dla każdego wielbiciela "Wspaniałego stulecia" jest to pozycja obowiązkowa.