Tajemnice Sulejmana i Hürrem

Ringier Axel Springer Polska
Wspaniałe stulecie Sulejman Sułtanka Hürrem Turcy
literatura faktu
Wspaniałe stulecie Sulejman Sułtanka Hürrem Turcy

Krótka jest ta książka, ale można dużo się z niej dowiedzieć na temat serialu Wspaniałe stulecie, który oglądałam z zainteresowaniem. Teraz porządkując półki natknęłam się raz jeszcze na to opracowanie i przeczytałam. Ciekawa pozycja.

Wspaniałe stulecie" ogląda się jak bajkę, w której dobro wciąż walczy ze złem. Dla polskiego widza jest to dość egzotyczna baśń, bo jej akcja rozgrywa się na Bliskim Wchodzie w epoce renesansu. Mam nadzieję, że ta książka pomoże Czytelnikom zrozumieć obyczajowość osmańską.

Zasady panujące w sułtańskim pałacu cierpliwie przybliżał mi pan profesor Dariusz Kołodziejczyk, za...

Tyle ciekawych informacji zawartych w tak krótkiej książeczce! Mogłaby być dłuższa! Dowiadujemy się po trochu o wszystkim - o tym jak wszystko naprawdę wyglądało w przeszłości, o tym jak kręcono serial, o trudnym odbiorze serialu w Turcji, o aktorach... i o wielu, wielu innych rzeczach. Naprawdę mnóstwo ciekawostek. Czyta się to tak szybko i przyjemnie, niektóre informacje...

To w sumie taka pigułka informacji. Myślę, że można byłoby tę książeczkę rozbudować do porządnej ksiązki. Zdjęcia pierwsza klasa! Można zobaczyć aktorów od strony prywatnej. Dla fanów serialu zadowalające, tak sądzę;-) dla mnie wydanie w porządku, papier taki jaki powinien być.

Fajne ciekawostki o serialu "Wspaniałe stulecie", postaciach, trochę o historii. Ja jestem na tak :)
Do kawy i dla miłośników Hurrem :)

Mini książeczka, dodana do gazety ''Fakt'', idealna pozycja dla fanów tureckiego serialu, popularnego w Polsce ''Wspaniałe Stulecie''.
Trochę krótka ale zawierająca mnóstwo interesujących ciekawostek o bohaterach, aktorach i historii. Można się dowiedzieć jak powstawał serial, i jak to było naprawdę w czasach panującego przez 46 lat, Sulejmana.

Świetna książeczka dla fanów WS, szkoda tylko że jest taka cieniutka.

Serial uwielbiam, więc książeczkę kupić musiałam. Nawet ciekawa, trochę szkoda, że taka cienka.

Dobra dla fanów serialu. Ja oglądam sporadycznie, ale postanowiłam przeczytać, bo chciałam się dowiedzieć, co w nim widzi moja rodzina. :p
Podobało mi się porównanie serialu z faktami.
Mniej podobało mi się to, że w bibliografii jest wikipedia i "Rewia".
Wydanie jest średnie - papier jak ze zwykłej drukarki, parę literówek, kartki trochę się marszczą i ogólnie wygląda to...

Przyjemna książeczka, prezentująca kulisy powstawania serialu, obyczaje panujące w Imperium Osmańskim. Gratka dla oglądających :)

• Domowa biblioteczka
  • Sprzedane