Czy wszechświat się rozszerza?

Tłumaczenie: Aleksander Wundheiler
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Expanding Universe
wszechświat kosmologia
popularnonaukowa
Mateusz

Książka ta jest oryginalnym wprowadzeniem w historię kosmologii relatywistycznej lat dwudziestych i trzydziestych XX w., w dzieje modeli wszechświata, opracowanych przez Einsteina, de Sittera, Friedmana i Lemaître'a. Co ciekawe, głównym bohaterem tych rozważań czyni Eddington stałą kosmologiczną, która dość nieoczekiwanie odzyskała swoją pozycję w kosmologii początków XXI stulecia. Można tu również znaleźć zarys ekstrawaganckich poglądów Eddingtona na rolę podstawowych stałych fizycznych w poznawaniu natury kosmosu. Czy wszechświat się rozszerza?

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Czy-wszechswiat-sie-rozszerza,68446000,p.html

źródło okładki: https://www.pinterest.com/pin/422071796302643399/

Mateusz | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Wiedząc, że autorem książki jest Eddington, myślałem, że będzie trudna i nudna, ale pierwsze rozdziały rozwiały tę myśl - wszystko jest napisane w stylu popularnonaukowym. Z racji tego, że książka ma prawie 90 lat, niektóre postawione tezy są dziś nieprawdziwe.