Wojna o Kiward Station

Tłumaczenie: Anna Krochmal
Cykl: Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 8)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Im Land Der Weissen Wolke
Saga, rodzina, Nowa Zelandia
literatura piękna
Joana

Gerald jest za stary, a Paul zbyt młody, więc to Gwyneira zarządza farmą. Gdy młody Tonga, śmiertelny wróg Paula, zostaje wodzem miejscowego plemienia Maorysów, harmonijna dotąd współpraca tubylców z Wardenami zaczyna obfitować w konflikty. Punkt kulminacyjny osiąga także nienawiść miedzy Geraldem a Hawardem. Śmierć zbiera obfite żniwo, a Helen i Gwyn po latach cierpień wreszcie są wolne.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: www.literia.pl

Joana | 2016-02-27
Przeczytana: 27 października 2016

Do kolejnego tomu Sagi Nowozelandzkiej podeszłam z rezerwą, ponieważ nie spodziewałam się po niej, a właściwie po zbliżających się nieubłaganie kolejach losu bohaterów, niczego pozytywnego.
Na szczęście dla mnie, no i po raz kolejny już otrzymałam miłą niespodziankę, a tom numer osiem pt.: „Wojna o Kwart Station” nie raz mnie zaskoczył

W posiadłości Wardenów niestety nadal atmosfera nie jest zbyt wesoła. Gerald jest już stary i za często zagląda do kieliszka, a Paul zbyt młody, zatem brzemię zarządzania farmą spoczywa całkowicie na Gwineirze. Na domiar złego, Tonga śmiertelny wróg Paula zostaje wodzem plemienia Maorysów i współpraca z Wardenami ulega znacznemu pogorszeniu, a konflikty zaczynają się dosłownie mnożyć.

Wydawało by się że nic nowego a zwłaszcza pozytywnego nie nadejdzie. Punktem zwrotnym okazuje się narastająca nienawiść pomiędzy Geraldem i Hawardem, która dosłownie osiąga punkt kulminacyjny, a śmierć zaczyna zbierać sowite żniwa. Gwyneira i Helen po latach upokorzeń...