Egzotyczna księżniczka

Tłumaczenie: Anna Krochmal
Cykl: Saga Nowozelandzka - Fakt (tom 9)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Im Land Der Weissen Wolke
Saga, rodzina, Nowa Zelandia
literatura piękna
Joana

Wiliam Martyn przybywa z Irlandii do Queenstown w poszukiwaniu złota. Obrotny młodzian rozkochuje w sobie Elaine, córkę Rubana i Fleurette. Jednak jego ambitny plan wżenienia się w dobrze prosperującą kupiecką rodzinę burzy przyjazd Gwyneiry i jej wnuczki Kury-maro-tini. Córka Paula Wardena i Maoryski Maramy z miejsca urzeka Wiliama egzotyczną urodą i artystycznymi zdolnościami. Elaine w starciu z kuzynką nie ma żadnych szans.

źródło opisu: www.literia.pl

źródło okładki: www.literia.pl

Joana | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Do kolejnego tomu Sagi Nowozelandzkiej nie trzeba było długo mnie namawiać, ponieważ jak tylko skończyłam tom numer 8 to natychmiast sięgnęła po tom numer 9, wiedziona tylko i wyłącznie ogromną ciekawością co też wydarzyło się dalej.

Tym razem na scenę wkracza nowa postać - Wiliam Martyn, który to przybywa z Irlandii do Queenstown w poszukiwaniu złota i nie wiem dlaczego ale nie zapałam do niego niestety nawet namiastką sympatii.
Nie zdziwiło mnie zatem gdy Martyn spotkawszy na swej drodze Elaine, córkę Rubena i Fleurette, postanawia ją w sobie rozkochać. No właśnie "postanawia"! Nie został rażony piorunem miłości czy czegoś podobnego tylko chłodno przekalkulował sobie związane z tą znajomością korzyści. Jego ambitny plan jest bardzo prosty, bowiem postanawia wżenić się w te dobrze sytuowaną rodzinę.

W tym samym czasie Gwyneira wraz ze swoją wnuczką Kury-maro-tini, czyli córką Paula i Maoryski Maramy planują wyjazd w odwiedziny do Fleurette. Kury'a słynie ze swych artystycznych...