Tupcio Chrupcio. Święta Tupcia Chrupcia

Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 16)
Wydawnictwo: Wilga
Ula

Zbliża się Boże Narodzenie. Tupcio Chrupcio nie może się doczekać przyjścia Świętego Mikołaja. Chciałby dostać wspaniały prezent, ale nie jest pewien, czy na niego zasłużył... Postanawia być jeszcze lepszym i grzeczniejszym. Posłuchajcie!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2015

źródło okładki: www.wilga.com.pl

tosia | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Zbliża się boże narodzenie. Tupcio chrupcio nie może się doczekać przyjścia Świetego mikołaja.Chciałbym dostać wspaniały prezent,ale nie jest piewien,czy na niego zasłużył... postanawia być jeszcze lepszym i grzeczniejszym.

nieperfekcyjnie | 2018-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Tupcio Chrupcio to zdecydowanie jedna z najbardziej lubianych postaci z literatury dziecięcej. Jego zachowanie czy różnorodne wątpliwości idealnie odwzorowują to, co dzieje się w małych główkach. Dlatego z ogromną przyjemnością powracam z synkiem do przygód tej urzekającej myszki.

Tytułowy bohater nie może doczekać się świąt i przyjemności z nimi związanych. Tupcio Chrupcio zdaje sobie sprawę z tego, że na prezenty trzeba zasłużyć, dlatego kiedy odmawia pomocy potrzebującej istocie, zaczyna odczuwać wyrzuty sumienia... Czy naprawi swój błąd? A może uda, że nic się nie stało?

"Święta Tupcia Chrupcia" to przeurocza i ciepła opowieść o tym, że warto być dobrą osobą. Wszyscy czasami popełniamy błędy, jednak zawsze warto je naprawić. W moim przekonaniu bardzo ważne jest wytłumaczenie dzieciom (a brakuje tego w książce zapewne z uwagi na ograniczoną ilość stron), iż nie powinniśmy robić dobrych uczynków jedynie...

Znacie przygody Tupcia Chrupcia? Jeśli macie w domu młodsze dzieci zakładam, że tak. Tupcio Chrupcio, to mała sympatyczna myszka mieszkająca z rodziną w domku na skraju lasu. Jego przygody można poznać dzięki serii książeczek, których jest głównym bohaterem, jak również z bajek emitowanych w telewizji. W każdej z części mała myszka musi zmierzyć się, ze zwykłymi dziecięcymi problemami i poprzez ich rozwiązywanie, poznaje otaczający ją świąt. Najnowsza część przygód Tupcia osadzona jest w czasie świąt. Dzięki temu jest to też idealny pomysł na prezent choinkowy.

W tej części Tupcio Chrupcio, przystroił już dom i odświętnie ubrał swojego misia Tediego. Do świąt zostało jednak trochę czasu. Mama przypomina Tupciowi o liście do świętego Mikołaja. I dobrze, bo Tupcio Chrupcio chciał prosić między innymi o szalik i czapkę bo nie znosi chłodu. Niestety mała myszka nie jest przekonana czy zasługuje na prezent. Tupcio spotkał bowiem podczas zabawy na dworze małego, zziębniętego ptaszka,...

Maria Tarczyńska | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Bardzo przyjemna książeczka z pięknymi ilustracjami i mądrym przekazem. Idealna do czytania na dobranoc przed świętami :)

zeberka363 | 2017-10-04
Na półkach: Przeczytane, Sławusiowe
Przeczytana: 04 października 2017

Świetna książeczka dla wszystkich małych i dużych fanów Tupcia Chrupcia. :-)

Aleksandra88 | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, Bajki 2017
Przeczytana: 09 stycznia 2017

świetna seria, wciągnie każdego przedszkolaka

kejt | 2016-01-24

polecam; książkę kochają moje dzieci i jeszcze ta wspaniała atmosfera świąt także dzięki fenomenalnym ilustracjom