Contes de Noël des Drôles de Petites Bêtes

9782070662913
bajki
francuski
gorzka

Quand il neige dans le jardin des Drôles de Petites Bêtes, tout le monde se presse autour d’un bon feu pour écouter les histories d’Edouard le Loir, de Georges le Rouge-gorge et de Benjamin le Père Noël du jardin.

źródło opisu: Gallimard Jeunesse

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gorzka | 2015-12-28
Przeczytana: grudzień 2015

Kontynuując czytanie lektur krążących wokół tematu Świąt, zapoznałam się z sympatycznymi bohaterami trzech opowieści dla dzieci (choć dla dorosłych chyba też:)). Pierwszy to Edward – popielica (wiedzieliście, że istnieje takie zwierzę?), który zbudzony z zimowego snu przez krasnala Benjamina podziwia śnieg jednak później nie może zasnąć. Zresztą rzeczony Benjamin pojawia się w każdej historii, z czego w jednej odgrywa niebagatelną rolę św. Mikołaja, trochę też żyjąc na koszt jego sławy... Jest jeszcze sympatyczny gil (to nie to, co myślicie), ptak z czerwonym gardełkiem poszukujący pożywienia.
Świetna rzecz do poczytania wraz z dziećmi i kolejna okazja do pozostania w świątecznym nastroju.