Bunio trafia w dobre ręce

Okładka książki Bunio trafia w dobre ręce Marzena Kwietniewska-Talarczyk
Okładka książki Bunio trafia w dobre ręce
Marzena Kwietniewska-Talarczyk Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
2014-01-01
48 min.

Ta książka była fajna, podobała mi się. Polecam👍🐕

Ta książka była fajna, podobała mi się. Polecam👍🐕

Bardzo mądra opowieść, choć opisane w niej dziewczynki to niezdecydowane, rozpieszczone beksy. Gdybym ja urządzała moim rodzicom takie fochy, jak one, dostałabym ścierą po łbie i skończyłby się dzień dziecka i wszelkie fochy.

Kolejna książka z serii "Zaopiekuj się mną" już za nami. Tym razem na swojej drodze spotykamy małego kundelka. Czy też raczej spotykają dwie siostry. Pewnego dnia, wracając od babci do domu, Kasia i jej tata znajdują w lesie porzuconego kundelka. Postanawiają zabrać go do domu. Ale nie jest to takie proste, ponieważ piesek boi się ludzi.
Dzięki książeczce dzieci dowiadują się, że opieka nad psem wymaga cierpliwości i troski. Dziewczynki stopniowo musiały oswajać małego pieska, którego nazwały Budrys, zdrobniale Bunio. Dzieci dowiadują się również jak się zachować, żeby nie spłoszyć pieska. Oraz, że nie należy przeszkadzać psom przy jedzeniu. Wybiorą się również do sklepu zoologicznego w celu kupienia niezbędnych akcesoriów do opieki nad psem, m.in. po smycz, miseczki czy karmę.

Dzięki książeczce dzieci dowiadują...

Kiedy dziecko chce mieć psa, kiedy wie jaką wybrać rasę wszystko wydaje się proste i oczywiste. A gdy okazuje się, że akurat znalazł się taki piesek, a właściwie sam przyszedł, szukając domu. Jeśli tylko rodzice godzą się na szczeniaka, konkretny wybór pupila wydaje się idealnym rozwiązaniem. Tak było w pewnej rodzinie. Problem polegał jednak na tym, że szczeniak wcale nie był bezdomny. Mała Irenka pokochała od pierwszego wejrzenia suczkę rasy beagle. Niestety wkrótce znalazła się prawdziwa właścicielka małej Buby i trzeba było ją oddać. Irenka wpada w rozpacz. Na nic prośby, zachęta do wybrania innego pieska. Na nic tłumaczenia i wyjaśnienia. Irenka uparcie twierdzi, że tylko Buba i żaden inny pies. Aż do pewnego dnia...
Starsza siostra Irenki, Kasia wybrała się z tatą do babci i dziadka. W drodze powrotnej zatrzymują się na leśnym parkingu i tam niespodziewanie znajdują małego pieska, przypominającego ratlerka, jakiego tata miał dawno temu. Tym razem na pewno jest to bezdomny i porzucony szczeniak. Zabierają go do domu. Nie jest to ani Buba, ani nawet pies razy beagle. Irenka nie chce słyszeć o tym, że będzie z nimi mieszkał, ale Kasia jest innego zdania. Rodzice zastanawiają się, czy nie oddać psa, by nie dzielił już i tak skłóconych sióstr. Pies nie jest zabawką, wymaga pielęgnacji, uwagi i odpowiedzialnych opiekunów.
Jak potoczą się losy małego ratlerka, przeczytajcie. Ilustracje w tej książce dodatkowo wzbogacają prawdziwe zdjęcia, zwiększając wrażenie realności poznawanych kolejno wydarzeń.
Mądra i pouczająca historia o rodzinie, dzieciach, różnicach zdań, no i oczywiście o psie, którego obecność w domu na pewno zmienia codzienne życie właścicieli.
Książka należy do cyklu "Zaopiekuj się mną" (o kotkach i pieskach) i z chęcią sięgniemy po kolejne części.

• Czytane z córką
  • Dziecionkowe
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Przeczytane z Martynką
  • Półka mojej córki 2017
  • 2017

Dodaj cytat z książki Bunio trafia w dobre ręce