Psie troski

literatura dziecięca
Greg
2015-12-16
2015-12-16

Psie troski autorstwa Toma Justyniarskiegoto to krótka , ale bardzo ciekawa i wzruszająca opowieści o relacji człowieka i psa. Pełna humoru, ale i smutku historia. Książka kolorowa bardzo ładnie wydana zachęca do lektury. Jest to dobry pomysł na prezent dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym z którym chcemy poruszyć temat krzywdzenia zwierząt, czy odpowiedzialności i opieki nad nimi.
Autor opisuje w niej historie jakich niestety wiele. Mały chłopiec marzy o psie, więc jedzie z tata do schroniska. Tam poznaje bernardynkę. Piękna sunie ale bardzo nie ufna i skrzywdzona przez ludzi. Chłopiec zabiera ją do domu. Mimo ciepła i troski że strony chłopca i jego bliskich sunia nadal jest bardzo skryta i obojętna. Czy miłość i przyjaźń małego chłopca wystarcza by uleczyć zranione psie serduszko? Jak bardzo zmieni się życie małego chłopca gdy w domu pojawi się pies? Jak silna potrafi być relacja psa i człowieka? Przeczytajcie lub posłuchajcie audiobooku.

Przepiękna książka opowiadająca o miłości do psa, która mimo przeciwności losu przetrwała. Polecamy z synkiem z całego serca!

Syn jest mega wrażliwy i były momenty gdy kazał przestawać czytać . Ale ogólnie historia super , bardzo mądre przesłanie pokazane że pies to duża odpowiedzialność i obowiązek . Na koniec książki płakał i syn i ja . Polecam ♥️♥️

#793 - Psie troski - Tomasz Tom Justyniarski - Wydawnictwo Poligraf
#353/52/2021

Książka ma 48 stron. W tym wydaniu swoją premierę miała dnia 01.01.2012 roku.

Jest to bardzo wzruszająca bajka. Ewa czytała ją jako lekturę szkolną, ale ponieważ bardzo ją wzruszyła, dlatego Wam o niej piszę.

Adasia poznajemy, gdy miał 10 lat i razem z rodzicami wziął psa ze schroniska.

Betty ich suczka była bardzo zaniedbana i po przejściach z poprzedniego domu.

Adam i Betty to prawdziwi przyjaciele na długie lata.

Zachęcam Was do przeczytania tej książki.

#793 - Psie troski - Tomasz Tom Justyniarski - Wydawnictwo Poligraf
#353/52/2021

Książka ma 48 stron. W tym wydaniu swoją premierę miała dnia 01.01.2012 roku.

Adasia poznajemy, gdy miał 10 lat i razem z rodzicami wziął psa ze...

„Psie troski” to krótka, ale bardzo wzruszająca bajka dla dzieci po którą sięgnęłam, ponieważ mój Wiktor omawia ją w szkole. Oczywiście nie mogę pominąć faktu, że psy i wszystko to, co z nimi związane, kocham i kochać będę miłością najszczerszą.
Główną postacią tej krótkiej bajeczki jest 10 – letni wówczas Adaś, który, razem z rodzicami, bierze psa ze schroniska. Tym psem okazuje się być przepiękna suczka Betty, rasy bernardyn. Betty jest mocno zaniedbana, gdyż poprzedni właściciele byli dla niej bardzo okrutni i stosowali wobec niej przemoc. Czytelnik jest świadkiem procesu, który przemienia zabiedzonego psa w niezwykle oddanego (dosłownie i w przenośni) przyjaciela, który dla swojej rodziny zrobi wszystko.
Piękna, przepiękna powieść i żałuję, że poznałam ją dopiero teraz. I mimo, że bardzo dużo w niej zwierzęcego bólu, to nie żałuję, że ją przeczytałam. Bo opowiada o najpiękniejszej i najszczerszej miłości psa do człowieka i człowieka do psa. A ja mam to szczęście doświadczać jej codziennie i jest to najlepsze uczucie na świecie ;)

Właśnie przeczytałam mojemu 8latkowi.Co mnie zadziwiło, to spora dawka brutalnego realizmu. Ale chyba lepiej by w takiej formie dzieci dowiedziały się o tym co złe na tym świecie. A i pokazuje też, głębie więzi że zwierzęciem.

Książka jest beznadziejna! Totalny kicz, ilustracje tandetne; nie polecam żadnych "bajeczek" tego autora, totalne dno. Szkoda pieniędzy; brak talentu i gustu ze strony bajkopisarza!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nieczęsto zdarza nam się recenzować książki dla dzieci, a do tego lektury. Psie troski to książka, która zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Top – 10 Ministerstwa Edukacji. Wybrana przez nauczycieli i rodziców, bo to właśnie oni mają największy wpływ na wychowanie dzieci i to oni najlepiej wiedzą, co dla nich jest najlepsze.

Autorem książki jest niezwykły człowiek. Jego wyjątkowość bierze się z ogromnej miłości do zwierząt. Szczególnie empatyczny i wrażliwy na krzywdę naszych braci mniejszych, czego niestety wielu z nas brakuje. Tom Justyniarski jest rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczpospolitej Polskiej, autorem pedagogiem i podróżnikiem. Pomysłodawcą i realizatorem wielu szlachetnych akcji na rzecz zwierząt za pośrednictwem, których aktywnie walczy o poszanowanie ich praw. Bardzo polecam uwadze aktualną akcję realizowaną przez Toma pod hasłem „Puste schroniska”, która nabiera rozmachu i mam nadzieję, przyniesie pozytywne efekty.

Psie troski to piękna, mądra i wzruszająca opowieść o dziesięcioletnim Adasiu, który wraz z rodzicami ratuje ze schroniska suczkę Betty. Pies okrutnie traktowany przez poprzedniego właściciela jest bardzo nieufny i wystraszony. Czy chłopcu uda się przywrócić psu wiarę w człowieka?

Ciekawostką jest fakt, że historia ta zainspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami z życia autora. Zapewne wpłynęła na to, w jaki sposób dzisiaj postrzega świat i sprawiła, że używając ogromu empatii, potrafi zrozumieć zwierzęce emocje.

„Kocham to, co robię-mówi Tomasz Justyniarski - Długo zastanawiałem się jak dotrzeć do dzieci, aby nauczyć ich miłości do zwierząt. To właśnie podczas zajęć z dziećmi wpadłem na pomysł, aby opisać im swoją historię. Dzięki temu dokonałem czegoś wielkiego, czegoś żywego i bardzo wzruszającego.”

Psie troski to bardzo ważna i potrzebna książka i nie bez powodu została lekturą szkolną. Historia Betty i Adasia została stworzona między innymi po to, aby pokazać dzieciom, że zwierzęta to żywe istoty, które czują, tęsknią, cierpią, smucą się, ale również potrafią się cieszyć, obdarzają nas bezwarunkową miłością i bezgranicznym zaufaniem. Dzieci niestety nie posiadają wrodzonego szacunku dla zwierząt, muszą się tego nauczyć i to właśnie my dorośli powinniśmy być odpowiedzialni za wskazywanie prawidłowych wzorców zachowań.

"- Uczę dzieci, że zwierzę nie jest rzeczą, że czuje tak samo, jak człowiek. Na początku swojej działalności próbowałem dotrzeć do dorosłych, ale doznałem porażki. Z dziećmi jest inaczej. One rozumieją ten przekaz - mówił Justyniarski. - Pomyślałem więc, że najpierw postaram się dotrzeć do najmłodszych, a oni z kolei wpłyną na swoich rodziców. W ten sposób być może zmienię myślenie o zwierzętach wśród kolejnych pokoleń."

Mam taką ogromną nadzieję, że lektura Psie troski przyniesie zamierzony cel, nauczy dzieci empatii i uwrażliwi na krzywdę zwierząt. Bo to właśnie dzieci są naszą przyszłością i to właśnie dzięki nim świat może stać się lepszy, czego sobie i Wam z całego serca życzę.

Benia

Za możliwość przeczytania ksiązki dziękuję autorowi.

Autorem książki jest niezwykły człowiek. Jego...

Narratorem opowieści jest chłopiec (Adam). Jest bardzo podekscytowany, gdy jego rodzice decydują się na psa. Jednak po przywiezieniu do domu bernardyn Betty jest apatyczna. Czy Betty znowu odzyska radość z życia, a chłopiec przekona rodziców, aby nie odsyłali jej do schroniska?

Krótka, lecz wzruszająca książka o chłopcu i jego psie.

Nie podobała mi się tylko forma wydania (napisy po bokach).

Krótka, lecz wzruszająca książka o chłopcu i jego psie.

Nie podobała mi się tylko forma wydania...

Przepiękna historia o chłopcu i jego psie. Mimo niecałych 50 stron Uświadamia że zwierzęta też muszą być szanowane nie mniej niż ludzie.

• Pod naszym patronatem
  • Literatura dziecięca