Świetlikowa grota

Seria: Ekologia dla dzieci
Wydawnictwo: WAM
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Shirin

Kto to jest Żłopak? Czy smok i smog to to samo? Co jedzą olbrzymy i dlaczego zwierzęta opuściły las? Przy okazji przygód, jakie spotykają Kasię i Maćka, znajdziecie odpowiedź nie tylko na te pytania, ale dowiecie się również jak w prosty sposób możemy chronić nasze środowisko. W swoich zabawach Kasia i Maciek często przenoszą się w świat wyobraźni, gdzie spotykają baśniowych bohaterów i przeżywają zaskakujące przygody. Stają przed problemami, których rozwiązaniem okazują się najprostsze zachowania sprzyjające środowisku.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Shirin | 2015-12-04
Przeczytana: 2015 rok

Sympatyczna i pouczająca opowieść dla młodszych dzieci. Książkę czyta się z lekkim dreszczykiem, dodatkowo wyjaśni dzieciom, jak ważne dla środowiska jest oszczędzanie energii elektrycznej.