Tytuł Dynastia julijsko-klaudyjska w świetle dzieł Tacyta i Swetoniusza

Stojgniew

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Stojgniew | 2016-07-18
Przeczytana: 05 listopada 2015

Książka „Dynastia julijsko-klaudyjska w świetle dzieł Tacyta i Swetoniusza” autorstwa Violetty Fułat-Światowskiej jak sam tytuł wskazuje ma na celu ukazanie panowania dynastii julijsko-klaudyjskiej w oparciu o dzieła Tacyta i Swetoniusza. Autorka skupiła się na omówieniu nie tylko poszczególnych cesarzy, ale także ważniejszych członków rodu, którzy zasłynęli swoimi dokonaniami lub po prostu na stałe przeszli do historii.

Na wstępie należy zaznaczyć, że pozycja nie jest długa i właściwa treść liczy jedynie 150 stron. Książka, jaka sama autorka zaznacza, ma na celu przybliżyć tę już dobrze opracowaną dynastię rzymską zwłaszcza „młodszemu pokoleniu”. Autorka przy okazji próbuje odpowiedzieć na stawiane przez siebie pytania.

Jak się okazuje pozycja ta w dużej mierze stanowiona jest przez cytaty dzieł Tacyta i Swetoniusza. Zrozumiałym jest fakt, iż autorka chciała zaprezentować wizję historyków rzymskich w oryginalnej formie oraz nie chciała nam narzucać własnych spostrzeżeń na każdy...