Lucky Luke integral # 7 - Calamity Jane (30); Siedem opowieści o Lucky Luke'u (42); Sznur wisielca i inne historie (50)

Cykl: Lucky Luke [integral] (tom 7) | Seria: Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lucky Luke: Calamity Jane, 7 histoires de Lucky Luke, La corde du pendu et autres histoires
Goscinny, Morris, western
komiksy
kendo777

Siódmy tom zbiorczy humorystycznego cyklu przygód Lucky Luke'a, najsławniejszego komiksowego kowboja, zawiera trzy albumy (według oryginalnej numeracji to odcinki o numerach: 30, 42 i 50). Calamity Jane, Siedem opowieści o Lucky Luke'u, Sznur wisielca i inne historie. Co jakiś czas Samotny Kowboj spotyka na swojej drodze postaci znane z prawdziwej historii Dzikiego Zachodu tym razem poznaje...

Calamity Jane,
Siedem opowieści o Lucky Luke'u,
Sznur wisielca i inne historie.
Co jakiś czas Samotny Kowboj spotyka na swojej drodze postaci znane z prawdziwej historii Dzikiego Zachodu tym razem poznaje Calamity Jane. Ta chodząca legenda, po latach niezwykłych przygód, zamierza osiedlić się w jakimś spokojnym miejscu. Jako że Luke musi udać się do pewnego miasteczka, aby rozwikłać sprawę przemytu broni dla Indian, Jane postanawia udać się tam z nim i kupić saloon. Tak rozpoczyna się ciąg prześmiesznych zdarzeń z udziałem Lucky'ego i Calamity. W pozostałych opowieściach bohater serii pomaga osadnikom i podróżnikom, ratuje wędrownych handlarzy i hodowców bydła, a nawet rozwiązuje poważne konflikty pomiędzy zwaśnionymi sąsiadami.

Na Samotnego Kowboja zawsze można liczyć!

źródło opisu: Egmont 2015

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/lucky_luke/304249

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!