albumy
LubimyCzytać

W pierwszej części leksykonu przedstawiono historię zamków polskich i ich problematykę badawczą. Zasygnalizowano w niej wpływy europejskiej architektury na polskie zamki oraz relacje między nowatorskimi a archaicznymi budowlami, pokazującymi zróżnicowanie dawnego społeczeństwa. Główna część książki składa się z 500 haseł, zaczynających się informacjami dotyczącymi opisu zabytku i jego dziejów, a także dane dotyczące jego kształtu w poszczególnych fazach użytkowania. Album wzbogacają plany omawianych obiektów, ich rekonstrukcje, widoki archiwalne i współczesne fotografie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

psimel | 2017-07-25

Najobszerniejszy do tej pory opis większości zamków w Polsce. Pozycja obowiązkowa dla fanów

Dave76 | 2018-04-21
Radwan74 | 2016-06-23