7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
emik84

Cenny przewodnik po zawiłych ścieżkach wiedzy o świecie. Zawiera informacje z zakresu geografii, astronomii, biologii, fizyki, chemii i historii, przedstawia fakty z dziejów sztuki, muzyki i literatury, informuje o zdobyczach techniki i nauki, odkryciach i wynalazkach, przybliża sylwetki sławnych ludzi. Powstawał z myślą o konkretnym odbiorcy – młodym Polaku, dlatego w tym uniwersalnym...

Cenny przewodnik po zawiłych ścieżkach wiedzy o świecie.
Powstawał z myślą o konkretnym odbiorcy – młodym Polaku, dlatego w tym uniwersalnym kompendium szczególnie wiele miejsca poświęcono dziejom i pozycji Polski w świecie, rodzimej geografii, dokonaniom naszych rodaków.
Wyczerpujące informacje uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny.
Encyklopedia może stać się atrakcyjną pomocą dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,28949,En...(?)

dzazz | 2016-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Zbliżają się urodziny najmłodszej siostry mojego Męża. Zuzia skończy 8 lat, a od września pójdzie do trzeciej klasy. Pomyślałam więc, że "Encyklopedia polskiego ucznia" będzie nie tylko fajnym prezentem, ale też świetną pomocą naukową na najbliższe lata. Tak, wiem, zaraz ktoś powie, że teraz wszystko jest w internecie. Ale czy nie warto zachęcać dzieciaki, aby zamiast do sieci, sięgały do książek?
"Encyklopedia polskiego ucznia" to ładnie wydany zbiór ciekawych informacji, okraszony dużą ilością kolorowych zdjęć, rysunków, tabel i map. To cenne kompendium wiedzy podzielone na dwanaście rozdziałów tematycznych, gdzie znajdziemy wiadomości z zakresu geografii, sztuki, nauki i techniki, a także biologii, dziejów świata i Polski, wynalazków i odkryć.
Mam nadzieję, że Zuzkę zainteresuje ten przewodnik po wiedzy o świecie i człowieku, tak jak zainteresował mnie i że będzie dla niej fajną pomocą naukową.

emik84 | 2015-08-24

Już niebawem zadzwoni pierwszy dzwonek a wraz z nim w szkole pojawią się uczniowie. Jest to więc dobry moment by pomyśleć o skompletowaniu naszym dzieciom przydatnej wyprawki szkolnej. Myślę, że tym nieco starszym w zdobywaniu wiedzy, odrabianiu zadań domowych czy powtarzaniu materiału bardzo pomocna okaże się „Encyklopedia polskiego ucznia”. Jest to bardzo obszerna publikacja poruszająca różnorodną tematykę w kilku rozdziałach: Wszechświat, Planeta Ziemia, Życie na Ziemi, Świat roślin, Świat zwierząt, Człowiek, Dzieje, Społeczeństwo, Kultura, Materia i podstawowe zjawiska fizyczne, Odkrycia, wynalazki, technologie po Państwa i kontynenty.

Zakres wiadomości jakie kryje prezentowana encyklopedia jest jak widać bardzo szeroki. Co równie ważne informacje nie są ogólnikowe czy hasłowe, wręcz przeciwnie. Tekstu jest dużo a wiadomości jak dla uczniów starszych klas podstawowych czy nawet gimnazjalistów raczej wyczerpujące i zdecydowanie wychodzą poza szkolne ramy programowe.
Ciekawym...

Nervi | 2017-11-30